HABERLER

‘Karakartal’ın İzinde Beşiktaş’ Fotoğraf Yarışması Sergisi, Beşiktaş JK Müzesi’nde Açıldı

Kulübümüzün yakın dönemde hayata geçirdiği ‘Karakartal’ın İzinde Beşiktaş’ Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda seçilen fotoğraflar, Beşiktaş JK Müzesi’nde sergiye açıldı.

Kulübümüzün ve semtin köklü kültürünü konu edinen fotoğraflar, Başkanımız Fikret Orman’ın da katıldığı özel bir sergiyle ziyaretçilerle buluştu.

Bu yıl ilki gerçekleştirilen ‘Karakartal’ın İzinde Beşiktaş’ Ulusal Fotoğraf Yarışması sonuçlandı. Toplam 145 fotoğrafın değerlendirildiği yarışmada; 3 Başarı Ödülü, 3 Mansiyon Ödülü olmak üzere toplamda 6 fotoğraf ödüle değer görülürken 17 fotoğraf da sergilenmeye hak kazandı.

‘Karakartal’ın İzinde Beşiktaş’ fotoğraf yarışması sergisi 20 Ekim 2019 tarihine kadar ziyarete açık olacak.

VIP Koltuk ve Kombine Bilet Hediye

Yarışma kapsamında; Rasim Rasimoğlu, Erdem Kaya ve Gürsel Egemen Ergin başarı ödüllerinin sahibi olurken, Egemen Ön, Sertaç Serez ve Ufuk Akarı mansiyon ödüllerini kazanan isimler oldu. “Başarı Ödülü” kazanan katılımcılar Vodafone Park’ta 1 sezon boyunca geçerli olmak üzere VIP Koltuk, “Mansiyon Ödülü” kazanan yarışmacılar sezonluk kombine bilet ile ödüllendirildi.

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu’nun desteği ile hayata geçirilen yarışmanın jürisi; Pazarlama ve Sponsorluklardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcımız Umut Kutlu, Profesör Mehmet Bayhan, Fotoğraf Tarihçisi Engin Özendes, Fotoğraf Sanatçısı Cengiz Karlıova ve Mehmet Turgut’tan oluştu. Bu kapsamda, Beşiktaş’ın tarihi dokusu, sosyal ve kültürel yaşamı, semt sakinlerinin taraftar olarak profili ve gündelik hayatın içindeki Beşiktaşımızın ve taraftarın semt ve ilçe ile ilişkisini belgeleyen fotoğraflar değerlendirildi.
Fotoğraf: Ufuk Tuncaelli