BJK DERGİSİ

 • 20.04.2019 / 13:17 Dilay Korkmaz: ‘Vodafone Park’ta olmak çok başka’
 • 16.04.2019 / 13:14 Beşiktaş’ın 10ur’u
 • 09.04.2019 / 11:39 Ronaldo Guiaro: ‘Beni ben yapan Beşiktaş’tı’
 • 03.04.2019 / 13:34 Tommy Lindholm: ‘Futbolun bir oyundan öte olduğunu Beşiktaş’ta öğrenmiştim’
 • 01.04.2019 / 13:38 Başkanımız Fikret Orman’ın Beşiktaş Dergisi’ndeki Yazısı
 • 01.04.2019 / 13:36 Beşiktaş Dergisi Nisan Sayısı Yayında
 • 01.04.2019 / 13:35 Burak Yılmaz: ‘Asla vazgeçmedim’
 • 14.03.2019 / 17:05 Hem Kaptan Hem de Kral Ramazan Döne
 • 12.03.2019 / 12:05 Gezgin ve Zengin Bir Maestro Jason Rich
 • 08.03.2019 / 14:05 Bilge Kaptan: Dilara Bilge
 • 04.03.2019 / 14:36 Uğur “Panky” Taş: “Taraftarın desteğini ellerimde hissediyorum”
 • 01.03.2019 / 11:39 Başkanımız Fikret Orman’ın Beşiktaş Dergisi’ndeki Yazısı
 • 01.03.2019 / 11:38 Beşiktaş Dergisi Mart Sayısı Yayında
 • 01.03.2019 / 11:37 Shinji Kagawa’dan Çok Özel Röportaj
 • 26.02.2019 / 14:55 Suphiye Dağ: ‘Beşiktaş’ta bir armanın insanları nasıl birleştirdiğini gördüm’

BAŞKANIN MEKTUBU

Fikret Orman Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı

Sevgili Beşiktaş Ailesi,

Beşiktaşımız’ı uluslararası anlamda daha fazla bilinirliğe sahip bir marka haline getirmek amacıyla faaliyetlerimize hız kesmeden devam ediyoruz. 2018’in Eylül ayında Japonya’nın köklü medya kuruluşu Mainichi-Sponichi grubu ile yaptığımız global medya iş ortaklığı bunun en önemli adımlarından biriydi. Yürüttüğümüz diğer faaliyetler ve Shinji Kagawa’nın da futbol takımımıza gelişiyle Japonya’da Beşiktaş rüzgarının estiğini söylemek, sanırım abartı olmaz. Artık, ülkemize gelen Japonlar Vodafone Park’ı ziyaret etmeden seyahatlerini tamamlamazken, çok sayıda Japon taraftar da Beşiktaş’ın maçlarını izleyebilmek için Passolig çıkarttı. Hatta sırf Beşiktaş için İstanbul’a yerleşen Japon dostlarımız, taraftarlarımız var artık. Geçtiğimiz ay Japonya’ya yaptığımız seyahatte de globalleşme yolundaki çalışmalarımızın yansımalarını çok net bir şekilde gördük. Futbol takımımızın yaz kampını Japonya’da gerçekleştirmek ve yine bir başka dost ülke olan Malezya’da hazırlık maçları oynamak istiyoruz. Japonya ve Malezya’da hem devlet kademesinde hem de futbol yönetiminde olan birçok önemli kişiyle görüştük. Birlikte yürütülebilecek sportif, ticari ve sosyal sorumluluğa dayalı iş birlikleri hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Hatta şimdiden Beşiktaş Sompo Japan ile Japon Basketbol Ligi’nin güçlü takımlarından San-en NeoPhoenix arasında “kardeş kulüp” anlaşması imzalandık. Bütün bunlar kulübümüz için daha başlangıç... Beşiktaşımız’ın dünyanın en önemli kulüplerinden biri olma yolunda yanımızda olacağınıza ve bize her zamanki destek olacağınıza inancım sonsuz...

Türkiye’nin en eski çınarı Beşiktaş, kurulduğu 1903 yılından beri hep geleceğe dönük büyük düşünenlerin kulübü olmuştur. Bu yolda benimle yürüyen yönetici arkadaşlarım ile birlikte, Beşiktaşımız için bugün attığımız her adımın yarın dev birer yatırıma dönüşeceğinin bilincindeyiz. Bu nedenle, yaptığımız her çalışmayı sadece bugünleri değil, yarınları da düşünerek gerçekleştiriyoruz. Ülkemizin içinde bulunduğu durumu da göz önüne alarak, Beşiktaş’ın her alanda en ileride olması için birbirinden önemli projeleri tek tek hayata geçireceğiz. Her zaman ileriye bakacağız, hep ileride olacağız.

Yazımı, Hentbol Süper Lig 2018-19 sezonunda bitime altı hafta kala üst üste 11. toplamda ise 15. kez şampiyonluğunu ilan eden Beşiktaş Mogaz Takımımız’ı tebrik ederek bitirmek istiyorum. Beşiktaşlı olmaktan duyduğum gururu her zaman büyüten Beşiktaş Mogaz Takımımız’ın sevgili antrenörü Müfit Arın başta olmak üzere teknik ve idari heyetine, sporcularına, ailelerine ve onları yalnız bırakmayan taraftarlarımıza teşekkür ediyorum.

En derin sevgi ve saygılarımla,

Fikret Orman
Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı

FUTBOLCU RÖPORTAJI

Ryan Babel: ‘Futbol bir sanattır’

Ryan Babel, futbolu bir sanat olarak gören, derinlikli düşünebilen ve yaptığı işe bir anlam katmaya çalışan ilginç bir sporcu. Futbol anlayışını, arkadaşlarıyla ilişkilerini, yaşadığı kırgınlıklarını ve sevinçlerini tüm samimiyetiyle Beşiktaş Dergisi Ekim sayısına anlattı.

İşte Murat Arda’nın yaptığı o röportajdan bazı bölümler...

“Ben küçükken Hollanda’da sokak futbolu çok popülerdi ve ben her gün okuldan sonra sokak futbolu oynardım. O zamanlar inanılmaz yetenekli çocuklar ile oynayarak yeteneklerimi geliştirmiş olmalıyım. Erken yaşta da Ajax Altyapısı’nda sonuca odaklı temel özelliklerimi oluşturduğumu düşünüyorum.”


“Eskiden futbolun daha çok estetik yönüne, eğlence tarafına, göze hoş gelen yanlarına daha çok önem vermekle eleştirilirdim. Ama zaman içerisinde bunu, seyir zevki yüksek bir futbol anlayışı ile sonuç odaklı olmak arasında bir dengeye oturtabildiğimi düşünüyorum.”

“Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki serüvenim ilginçti. Taraftarın bize tepkisi inanılmazdı. Üzerimize terlik bile attılar, hatta biri benim omzuma geldi, ben de geri fırlattım. Belki profesyonelce değildi ama neticede biz de insanız, hayvan değiliz, saygı bekliyoruz. Nasıl bir futbolcuya tükürme, ayakkabı fırlatma, saldırma hakkını kendilerinde bulabiliyorlar ki? Beşiktaş’ın taraftarı da çok duygusal ve maçlarda üzerimize onlar da müthiş bir baskı kuruyorlar. Ancak nerede duracaklarını çok iyi biliyorlar ve asla bize bir saygısızlık yapmadılar.”

“Futbolu bir sanat olarak ele almamız gerektiğine inanıyorum. Beşiktaş’ta bu potansiyel var. Barcelona, Real Madrid ayarındaki takımların en büyük özellikleri bana göre oyuncuların birbirlerini çok iyi tanıması, yeteneklerinin farkında olması ve saha içinde muazzam dayanışmalarıdır.”


“Dışarıdan bakıldığında çok renkli hayatlar gibi gözükse de futbolculuk mesleği aslında çok meşakkatli bir iştir. Futbolcu olmak hakikaten kolay değildir, Beşiktaş olarak bazen haftada iki maç oynadığımız oluyor. Bununla birlikte aynı zamanda çok sıkı antrenmanlar da yapıyoruz. Beşiktaş taraftarını aslında Liverpool taraftarına benzetiyorum; onlar da iyi günde kötü günde takımlarını yalnız bırakmıyorlar. Buna devam etmelerini umut ediyorum. Çünkü en az yüzde yirmi itici bir kuvvet verir taraftar desteği.”

Daha fazlası Beşiktaş Dergisi Ekim sayısında...

Satış: Kartal Yuvası mağazalarında, www.kartalyuvasi.com.tr adresinde ve bayilerde


 

KÜNYE

FİKRET ORMAN
Beşiktaş Sportif Ürünler San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

CANDAŞ TOLGA IŞIK
İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi

SERPİL KURTAY
Genel Yayın Yönetmeni (Sorumlu)

KUBİLAY SAMYELİ
Görsel Yönetmen

RAHMAN SAĞIROĞLU, HASAN AVCI, UFUK TUNCAELLİ
Fotoğraflar

HANDE GÜN
Reklam Grup Başkanı
dergireklam@bjk.com.tr

dergi@bjk.com.tr
VİŞNEZADE MAHALLESİ KADIRGALAR CADDESİ NO:1 VODAFONE PARK OTOPARK GİRİŞİ KAT:1 34357 BEŞİKTAŞ - İSTANBUL
EDİTÖR: 0212 948 1903
ISSN: 1302-9347