BJK DERGİSİ

 • 06.12.2018 / 15:05 Can Maxim Mutaf: "Taraftarın itici gücüne ihtiyacımız var"
 • 05.12.2018 / 12:14 Meftun Eren: “Beşiktaş bayrağı altında başarılı olabilmek tarif edilemez bir duygu'
 • 04.12.2018 / 12:34 Ruhi Sarı: "Siyahımız siyahtır, beyazımız beyaz"
 • 03.12.2018 / 10:13 Kaptanların Kaptanı: Kaan Dalay
 • 01.12.2018 / 13:18 Başkanımız Fikret Orman’ın Beşiktaş Dergisi’ndeki Yazısı
 • 01.12.2018 / 13:17 Beşiktaş Dergisi Aralık Sayısı Yayında
 • 01.12.2018 / 13:15 Atiba Hutchinson: “Şampiyon olmanın yolunu gayet iyi biliyoruz”
 • 01.11.2018 / 14:08 Başkanımız Fikret Orman’ın Beşiktaş Dergisi’ndeki Yazısı
 • 01.11.2018 / 14:05 Beşiktaş Dergisi Kasım Sayısı Yayında
 • 01.11.2018 / 14:01 Güven Yalçın: “Hayallerimi gerçekleştirmek için Beşiktaş’a geldim”
 • 01.11.2018 / 14:01 Dusko Ivanovic: “Her zaman daha fazlasını isteyen bir koç oldum”
 • 01.11.2018 / 14:01 Esra Erol: “Beşiktaş’ın ilkelerini ilke edinmiş bir kadınım”
 • 01.11.2018 / 13:59 Japon Sanatçıların Beşiktaş Sevgisi
 • 02.10.2018 / 14:20 Orta Sahaya Taze Kan: Adem Ljajic
 • 01.10.2018 / 14:54 Başkanımız Fikret Orman’ın Beşiktaş Dergisi’ndeki Yazısı

BAŞKANIN MEKTUBU

Fikret Orman Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı

Sevgili Beşiktaş Ailesi,

UEFA Avrupa Ligi I Grubu’nda beşinci karşılaşmasına çıkan futbol takımımız, ilk yarısında 2-0 geriye düştüğü maçın ikinci yarısında müthiş bir mücadele göstererek Sarpsborg’u 3-2 mağlup etti. Bir yandan gruptan çıkma adına umutlarımızı güçlendirirken, bir yandan da kenetlenerek terimizin son damlasına kadar mücadele ettiğimizde neleri başarabileceğimizi göstermesi açısından bu galibiyetin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Unutmayalım; Beşiktaş Şampiyonlar Ligi’nde ilk üç maçından da galibiyetle ayrılarak üçte üç yapan, grubunu namağlup bitiren, lider tamamlayarak ilk on altıya kalan, grup aşamalarında en çok gol atan, deplasmanda tüm maçlarını kazanan, en yüksek puana ulaşan Türkiye’nin ilk ve tek takımıdır. Daha da iyisini yapacak güçteyiz.

Elbette bazen sıkıntılı ve zor günler geçirebiliyoruz. Her ailede, her camiada arada zor günler yaşayabilir, yaşayacaktır da... Fakat aile olmanın gereği, camia olmanın zorunluluğu, işte bu sıkıntılı günlerde futbol takımımız gibi kenetlenmektir. Ortak amacımız, Beşiktaşımız için tek yürek olabilmektir... Beşiktaş Ailesi olarak tek yürek olmayı sürdürdüğümüzde tarihimize yeni zaferler ekleyeceğimizden şüpheniz olmasın. Yarıştığı tüm kulvarlarda büyük hedefleri olan takımımız, bu hedeflerini sizlerin yürekten vereceği destek ve inançla gerçekleştirecektir. Sadece futbol takımımız değil, tüm takımlarımız ve hatta kulübümüz açısından da birlik ve beraberliğimiz, Siyah Beyaz bayrağımızı en yükseklerde dalgalandırmamızı sağlayacaktır.

Beşiktaşlı olmak, ayrıcalıktır. Beşiktaşlı olmak, ilkelerimizi oluşturan emeğe saygıdır. Beşiktaşımız için zaman ayıran, düşünce üreten, hizmet veren her bir Siyah Beyaz sevdalısının emeğine saygımızı göstermek, bizleri güçlü bağlarla birbirimize bağlarken bir yandan da, topluma örnek davranış modelimiz olmaya devam edecektir. Topluma örnek olan bu kültürümüz, bizden sonraki nesillere bırakacağımız en değerli yaşamsal öğüdümüz olacaktır.

Yazımı değerli şair Nazım Hikmet Ran’ın şu sözleriyle bitirmek istiyorum: “Yok öyle umutları yitirip karanlıkta savrulmak. Unutma; aynı gökyüzü altında, bir direniştir yaşamak.”

En derin sevgi ve saygılarımla,

Fikret Orman
Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı

FUTBOLCU RÖPORTAJI

Ryan Babel: ‘Futbol bir sanattır’

Ryan Babel, futbolu bir sanat olarak gören, derinlikli düşünebilen ve yaptığı işe bir anlam katmaya çalışan ilginç bir sporcu. Futbol anlayışını, arkadaşlarıyla ilişkilerini, yaşadığı kırgınlıklarını ve sevinçlerini tüm samimiyetiyle Beşiktaş Dergisi Ekim sayısına anlattı.

İşte Murat Arda’nın yaptığı o röportajdan bazı bölümler...

“Ben küçükken Hollanda’da sokak futbolu çok popülerdi ve ben her gün okuldan sonra sokak futbolu oynardım. O zamanlar inanılmaz yetenekli çocuklar ile oynayarak yeteneklerimi geliştirmiş olmalıyım. Erken yaşta da Ajax Altyapısı’nda sonuca odaklı temel özelliklerimi oluşturduğumu düşünüyorum.”


“Eskiden futbolun daha çok estetik yönüne, eğlence tarafına, göze hoş gelen yanlarına daha çok önem vermekle eleştirilirdim. Ama zaman içerisinde bunu, seyir zevki yüksek bir futbol anlayışı ile sonuç odaklı olmak arasında bir dengeye oturtabildiğimi düşünüyorum.”

“Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki serüvenim ilginçti. Taraftarın bize tepkisi inanılmazdı. Üzerimize terlik bile attılar, hatta biri benim omzuma geldi, ben de geri fırlattım. Belki profesyonelce değildi ama neticede biz de insanız, hayvan değiliz, saygı bekliyoruz. Nasıl bir futbolcuya tükürme, ayakkabı fırlatma, saldırma hakkını kendilerinde bulabiliyorlar ki? Beşiktaş’ın taraftarı da çok duygusal ve maçlarda üzerimize onlar da müthiş bir baskı kuruyorlar. Ancak nerede duracaklarını çok iyi biliyorlar ve asla bize bir saygısızlık yapmadılar.”

“Futbolu bir sanat olarak ele almamız gerektiğine inanıyorum. Beşiktaş’ta bu potansiyel var. Barcelona, Real Madrid ayarındaki takımların en büyük özellikleri bana göre oyuncuların birbirlerini çok iyi tanıması, yeteneklerinin farkında olması ve saha içinde muazzam dayanışmalarıdır.”


“Dışarıdan bakıldığında çok renkli hayatlar gibi gözükse de futbolculuk mesleği aslında çok meşakkatli bir iştir. Futbolcu olmak hakikaten kolay değildir, Beşiktaş olarak bazen haftada iki maç oynadığımız oluyor. Bununla birlikte aynı zamanda çok sıkı antrenmanlar da yapıyoruz. Beşiktaş taraftarını aslında Liverpool taraftarına benzetiyorum; onlar da iyi günde kötü günde takımlarını yalnız bırakmıyorlar. Buna devam etmelerini umut ediyorum. Çünkü en az yüzde yirmi itici bir kuvvet verir taraftar desteği.”

Daha fazlası Beşiktaş Dergisi Ekim sayısında...

Satış: Kartal Yuvası mağazalarında, www.kartalyuvasi.com.tr adresinde ve bayilerde


 

KÜNYE

FİKRET ORMAN
Beşiktaş Sportif Ürünler San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

CANDAŞ TOLGA IŞIK
İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi

SERPİL KURTAY
Genel Yayın Yönetmeni (Sorumlu)

KUBİLAY SAMYELİ
Görsel Yönetmen

RAHMAN SAĞIROĞLU, HASAN AVCI, UFUK TUNCAELLİ
Fotoğraflar

HANDE GÜN
Reklam Grup Başkanı
dergireklam@bjk.com.tr

dergi@bjk.com.tr
VİŞNEZADE MAHALLESİ KADIRGALAR CADDESİ NO:1 VODAFONE PARK OTOPARK GİRİŞİ KAT:1 34357 BEŞİKTAŞ - İSTANBUL
EDİTÖR: 0212 948 1903
ISSN: 1302-9347