HABERLER

03.09.2019

GÜNCEL HABERLER

Beşiktaş JK Gerede Kamp ve Dinlenme Tesisleri’nin Açılış Töreni Yapıldı

İşletmeciliğini The Sign Hotels’in yapacağı Beşiktaş JK Gerede Kamp ve Dinlenme Tesisleri’nin açılış töreni; Başkanımız Fikret Orman, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bolu Valisi Ahmet Ümit, Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü ve Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar ile Yönetim Kurulu Üyelerimiz; Serdal Adalı, Deniz Atalay, Ahmet Kavalcı, Hüseyin Mican, Hakan Özköse, Serkan Yazıcıoğlu, Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı, Teknik ve Performans Uzmanımız Gökhan Keskin, Pazarlama ve Sponsorluklardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcımız Umut Kutlu ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Başkanımız Fikret Orman, açılış töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Bu tesisin temellerini dört yıl önce sayın Bakanımız ile birlikte atmıştık. Hayırlı olsun, çok güzel bir tesis oldu. Çok mutlu oldum. Yaz kampları vesilesiyle yurt dışına döviz çıkışını engellemeliyiz. Kış kamplarını Antalya’da yapıyoruz. Yaz kamplarını da ülkemizde yapmak çok faydalı olacaktır. Bu bölge, yaz kampları için çok ideal, deyim yerindeyse cennet bir bölge. Bu tesisin ortaya çıkmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bu işin ilk yatırımını yaptık. Bundan sonra kayak merkezinin oradaki yerimizi faaliyete geçirmeyi planlıyoruz. Önümüzdeki sezon yaz kampımızı burada yapmayı planlıyoruz. Sadece futbol değil, tüm takımlarımız burada kamp yapacaktır.”

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Spor camiamıza gençlerimize, yarınlarımıza hayırlı uğurlu olsun diyorum. Emeği geçen katkı sağlayan, çalışan emek veren herkese kalbi şükranlarımı ifade ediyorum. Son 18 yılda Cumhurbaşkanımızın vizyonuyla birçok alanda açılımlar gerçekleştirdik. Devrim niteliğinde birçok başarıya imza attık. Cumhurbaşkanımızın spora verdiği önem, sporcuya verdiği önem. kendisinin spordan gelen bir lider olması büyük avantajlarımızdan bir tanesi. Stadyumlarımızın kalitesiyle, standartlarıyla, salonlarımızla, havuzlarımızla, açık ve kapalı kortlarımız ile hakikaten ülkemiz tesis açısından dört dörtlük bir tesis envanterine sahiptir. Bundan sonraki süreçte de tesislerimizi insanlarımız ile daha çok doldurarak kadınıyla, erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla spor yapan toplum olma yolunda hızla ilerleyeceğiz. Gerede şanslı ilçelerimizden. Gerede, kazandırdığımız tesislerle bundan sonra spor turizminde merkez olacaktır. Ben buna yürekten inanıyorum. Spor turizmi çok önem verdiğim konulardan bir tanesi. 11. kalkınma planına spor turizmini dahil ettik. Bakanlık olarak tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz. Hem buradan yıldız sporcu çıkartacağız hem de dünyanın yıldızlarını Gerede de, Bolu’da, ülkemizde misafir edeceğiz. Kaliteli tesislerle onlara hizmet edeceğiz. Bu tesiste hep birlikte bir iş birliğini ve sinerjiyi görüyoruz. O yüzden bu sinerjiye her zaman ihtiyacımız var. El ele olmaya beraber olmaya ihtiyacımız var. Biz beraber olursak hiçbir engel bizim önümüzde duramaz.  Bu tesisimizin Gerede’ye Bolu’ya hayırlı olmasını diliyorum.”

Konuşmaların ardından Başkanımız Fikret Orman ile Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, alkışlar eşliğinde açılış kurdelesini kestiler ve tesisi gezdiler. Açılış töreni hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.
Haber: Selçuk Genç
Fotoğraf: Ufuk Tuncaelli