HABERLER

02.09.2019

GÜNCEL HABERLER

Kolej Havası: Bir Beşiktaş Filmi’nin Galası Vodafone Park’ta Yapıldı

Kulübümüzün katkılarıyla hazırlanan, Serpil Hamdi Tüzün’ün kurduğu ‘Özkaynak Düzeni’ ile başlayıp Onursal Başkanımız Süleyman Seba’nın temsil ettiği değerlerle yoğrulan, Futbol Takımımızın 1989-92 yılları kazandığı üst üste üç şampiyonluğun bilinen-bilinmeyen hikayelerinin anlatıldığı ‘Kolej Havası: Bir Beşiktaş Filmi’nin galası, Vodafone Park’ta gerçekleştirildi.

Yönetmenliğini Sertan Ünver’in yaptığı filmin galasına; Başkanımız Fikret Orman, Yönetim Kurulu Üyemiz Ahmet Ürkmezgil, Divan Kurulu Başkanımız Tevfik Yamantürk, Divan Kurulu İkinci Başkanımız Fethi Hinginar ve Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı ile 1989-92 yılları arasında Beşiktaşımızın formasını giymiş efsane futbolcularımızla çok sayıda davetli katıldı.

6 Eylül Cuma günü vizyona girecek Kolej Havası: Bir Beşiktaş Filmi’nin özeti şöyle:

Kolej Havası, Beşiktaşımızın tarihinin en parlak dönemlerinden birine imza atan, 1989-92 yılları arasında üst üste 3 şampiyonluk kazandığı takıma ve efsane futbolcularımız Metin-Ali-Feyyaz dönemine odaklanıyor. Serpil Hamdi Tüzün’ün kurduğu ‘Özkaynak Düzeni’ ile başlayıp Süleyman Seba’nın temsil ettiği değerlerle yoğurulan bu ekibin bilinen-bilinmeyen hikayelerini ortaya çıkarıyor. Sporda centilmenliğin, takımdaşlığın, mütevazılığın paradan ve şampiyonluktan önce geldiği günlere uzanan bir yolculuğa çıkartarak Türkiye futbolunun bugünkü sorunlarının altını çiziyor.
Fotoğraf: Hakan Bayhan