HABERLER

Victor Ruiz Torre: ‘Gücümüze güç katın’

Sol ayaklı yeni defans oyuncumuz Victor Ruiz Torre, kariyeri boyunca Espanyol, Napoli, Villarreal ve Valencia takımlarında forma giydi. Tam bir takım oyuncusu olan ve savunmada geçit vermeyen yeni transferimiz, geriden oyun kurma özelliği, savaşçı kimliği, oyun disiplini, konsantrasyonu, savunma gücü ve mücadeleden kaçmayan yapısıyla da dikkat çekiyor. Siyah-Beyaz formamızı bu sezon terinin son damlasına kadar terleteceğine inandığımız Ruiz, Beşiktaş Dergisi’nin bütün sorularını içtenlikle yanıtladı ve çarpıcı açıklamalar yaptı.

İşte o röportajdan bazı bölümleri yayınlıyoruz:

“İspanya’da çok maç oynadım. Bu sebeple oldukça tecrübe sahibiyim ama yeni bir ülkeye ve yeni bir lige geldim. Takım arkadaşlarım gibi ben de takımın bir oyuncusuyum ve hiçbirimizin diğerimizden farkı yok.”

“Napoli’ye gittiğimde çok gençtim. Bugün ile o zamanı kıyasladığımda hem saha içerisindeki futbolcu hem de saha dışındaki insan olarak, çok daha dolu ve tecrübeliyim. Bence bir futbolcu çok genç bir yaşta kendi ülkesinden ayrılmamalı. Biraz beklemesi lazım. Yabancı bir ülkeye gittiğinizde olgunluk sahada ve sokakta hep avantajınız oluyor.”

“Beşiktaş’ta oynamış olan İspanyollar ile tanışıklığım olmadığı için konuşma fırsatım olmadı ama Beşiktaş’ta oynamış başka bir futbolcu ile konuştum. Jose Sosa ile... Takım ve kulüp hakkında konuştuk, gerekli olan bilgilerin hepsini verdi, çok iyi bahsetti.”

“Sadece Türkiye ve İspanya arasında farklar yok. Baktığınızda büyük liglerde dahil olmak üzere dünyanın her yerinde futbol farklı oynanıyor. Her ligin kendi yapısına uygun bir karakteri, özellikleri var.”

“Şunu özellikle belirtmek isterim ki, ilk başta ben bir defans futbolcusuyum. Takımın gol yememesinden sorumlu bir mevkide görev yapıyorum. Önceliklerim, bireysel savunma ve takım savunmasında üzerime düşenleri en iyi biçimde yerine getirmek.”

“Taraftarlarımız bize destek versinler. En çok istediğimiz ve ihtiyaç duyduğumuz bu çünkü. Sahada arkamızda olsunlar, onların yardımı ile daha hırslı oluyoruz ve gücümüze güç katıyoruz. İhtiyacımız olan esas güç onların desteği ve bu sağlandığında biz de onlar için elimizden gelenin en iyisini yapıp, iyi bir sezon çıkaracağız.”

Röportajın tamamını ve Beşiktaş Dergisi eylül sayısındaki diğer konuları okumak, posterleri ve mobil duvar kağıtlarını indirmek için TIKLAYIN