Tesisler

 

BEŞİKTAŞ AKATLAR SPOR KOMPLEKSİ


Beşiktaş Akatlar Spor Kompleksi, 45 dönümlük arazi üzerinde yer almaktadır. Spor karşılaşmalarında, 3.200 seyirci kapasitesine sahip olan salon; şov, gösteri ve konserlerde 4.500 kişilik kapasiteye sahiptir.

Maç ve gösteri esnasında seyircilere hizmet verebilmesi için salonda 4 adet büfe, protokol ve diğer seyirciler için ayrı dinlenme salonları, 3 büyük ve 4 küçük olmak üzere 80 kişilik özel localar mevcuttur.

Seyirci kapasitesine göre, erkekler için 29 adet WC, 31 adet pisuvar, 22 adet lavabo, bayanlar için 18 adet WC, 19 adet lavabo ve engelliler için özel tasarlanmış WC, ayrıca engelliler için de özel seyir yerleri ayarlanmıştır.

Misafir seyirciler için ayrı ana giriş kapısı ve oturma bölümü, diğer seyircilerin maç veya gösterileri izleyebilmesi için 3 ayrı ana giriş kapısı, tahliye için de 7 adet kapı mevcut olup, protokol için ayrı kapı ve kat otoparkı düzenlenmiştir.

Beşiktaş Akatlar Spor Kompleksi'nde güvenlik önlemlerine de önem verilmiştir. Yangın ihtimaline karşılık tesisat çekilmiş, elektrik kesilmesine karşı bütün salon aydınlatmalarını kesintisiz karşılayabilecek kapasitede jeneratör sistemi kurulmuştur.

Salonda basketbol ve voleybol takımlarımızın arka arkaya maç yapılabilmelerini sağlayacak şekilde 4 ayrı soyunma odası yer almaktadır. Her soyunma odası içerisinde 10 adet duş, 3’er adet pisuvar, özel soyunma dolapları, masaj odaları yapılmıştır.

Beşiktaş Akatlar Spor Kompleksi'nin salon aydınlatmaları ve parke zemini, FIBA standartlarına uygun ve en kaliteli malzemeler kullanılarak yapılmıştır. Seyirciler ve sporcuların konforu düşünülerek klima sistemi kurulmuştur.

-Basketbol, Voleybol karşılaşmaları oynanmaktadır
-FIBA standartlarına uygun parke ve salon aydınlatma sistemleri mevcuttur
-Spor müsabakalarında 3200, konserlerde 4500 kapasitelidir
-4 ayrı soyunma odası, odalarda 10'ar adet duş, WC, soyunma dolapları ve masaj odaları bulunmaktadır
-Büfeler mevcuttur
-Erkekler için 29, bayanlar için 18 adet WC bulunmaktadır
-Engelliler için özel seyir alanı bulunmaktadır
-3 ayrı giriş kapısı ve 7 adet tahliye kapisı mecuttur
-Yangın tesisatı döşenmiştir
-Elektrik kesintileri için jeneratör sistemi kurulmuştur
-Akustik tavanlar ve ses düzeni yapılmıştır
-Havalandırma ve ısıtma sistemleri mevcuttur
-Dinlenme, konferans, basın odaları bulunmaktadır

BEŞİKTAŞ AKATLAR SPOR KOMPLEKSİ

Adres: 5. Gazeteciler Sitesi - Akatlar / Etiler Beşiktaş / İstanbul - TÜRKİYE
Telefon No: 0 212 283 66 00