Başkanın Mesajı

Değerli Beşiktaşlılar,

Mustafa Kemal Atatürk; “Türk Milleti yeni bir iman ve kesin bir milli azim ile yeni bir devlet kurmuştur. Bu devletin dayandığı esaslar ‘Tam Bağımsızlık’ ve ‘Kayıtsız Şartsız Milli Egemenlikten’ ibarettir. Yeni Türkiye devletinin yapısının ruhu Milli Egemenliktir. Milletin Kayıtsız Şartsız Egemenliğidir.” söylemiyle izah ettiği Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını, kulübümüzün 120’nci yılında hep birlikte kutluyoruz.

“Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizlersiniz.” sözünü şiar edinen yüce milletimizin, canla başla çalışması sayesinde Türkiye Cumhuriyeti 100’üncü yılına ulaştı. Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarıyla birlikte, bu vatan için kanlarını toprağa döken yüz binlerce vatan evladı şehitlerimiz sayesinde kurulan Cumhuriyetimiz, yetişen yeni nesillerle ilelebet payidar kalacaktır. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı bir kez daha kutlu olsun. “NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!”

Avrupa kıtasının futboldaki sınırı, İstanbul Boğazı’nın incisi, Türkiye’nin en güzel stadyumu, Türkiye’nin en değerli şirketi ‘’TÜPRAŞ’’ ismi ile değerine değer kattı. Böylesi büyük ve önemli bir marka ile sponsorluk anlaşmasına varan Beşiktaşımız, üç sezon boyunca rakipleriyle Tüpraş Stadyumu’nda mücadele edecek.

Sektörün öncülerinden Paribu ile “Beşiktaş Token’’ konusunda anlaşmaya vardık. Dijital dünyanın kripto parası “Beşiktaş Token’’ elektronik ekonominin bir yatırım aracı olarak Paribu iş birliğiyle hayata geçmiş oldu. Camiamız için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

Eylül ayı içerisinde Divan kurulu toplantımızı ve tüzük tadil kongrelerimizi gerçekleştirdik. 26 Nisan 2022’de Resmî Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren, “Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu’’ gereğince gerçekleştirdiğimiz kongreye iştirak eden Genel Kurul Üyelerimizin gösterdiği Beşiktaş’a yakışır duruş ve söylemlerinden ötürü teşekkür etmek istiyorum.

Kanunen değişimi zorunlu tüzük tadili çalışmalarında görüldü ki, kulübümüzün yenilikçi bir tüzüğe ihtiyacı var. Bu gerekçe ile komisyonlar oluşturarak çağdaş bir tüzük için çalışmalara başlayıp, en kısa sürede günümüze hitap eden ve geleceği yapılandırmayı öngören yeni tüzüğümüzü yürürlüğe sokmalıyız.

Genel menajerimiz Nedim Yücel ve Başantrenörümüz Dušan Alimpijević yönetiminde kurulan Beşiktaş Emlakjet Erkek Basketbol Takımımız, camiamızı sevindirecek sonuçlar almaya başladılar bile. Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde ve BKT EuroCup’ta mücadele eden takımımızın aldığı sonuçlar, yeni yapılanmamızın ne kadar doğru olduğunun da göstergesi.

Başantrenörümüz Aziz Akkaya ve Takım Menajerimiz Bengü Arseven’in yönetiminde kurulan Kadın Basketbol Takımımız da, ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde ve EuroCup’ta eksiklerini tamamlayıp gücünü katlayarak, başarılı sonuçlar almaya devam ediyor.

Beşiktaş Safi Çimento Hentbol Takımımız, Başantrenör Oliver Roy Camino yönetiminde yeni bir oyun felsefesi ile Hentbol Süper Ligi’nde ve EHF Avrupa Kupası’nda, çıktığı tüm maçları kazanarak camiamızı gururlandırmaya ve “Parkede ekol” olmaya devam ediyor.

Dünyaca ünlü Başantrenör Giovanni Caprara yönetiminde hazırlanan Beşiktaş Ayos Voleybol Takımımız hedefini yukarıda tutuyor. Kadınlarımızın Sultanlar Ligi’nin dominant takımlarından biri olacağından, camiamızın ve voleybol severlerin hiç kuşkusu olmasın.

Ahmet Nur Çebi
Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı