YARIYIL ATÖLYELERİ

“SPOR BİR SANATTIR”

BEŞİKTAŞ JK MÜZESİ 2019 YARIYIL ATÖLYELERİ

22 Ocak – 2 Şubat 2019

Beşiktaş JK Müzesi, sömestr tatilinde “Müzede Öğrenme Programları” kapsamında, 22 Ocak – 2 Şubat 2019 tarihleri arasında çocuklarla bir araya geliyor.

Düzenleyeceğimiz Yarıyıl Atölyelerinde, çocukların spor ve sanat aracılığıyla kendini ifade etme yollarını keşfetmelerini hedefliyoruz. Atölye programımızda; sporun temsil ettiği takım oyunu, fairplay, dostluk, taraftarlık gibi kavramlar hakkında farkındalık kazandırmayı sağlayacak pratikler ve spor/hareket kavramları etrafında zihin- beden koordinasyonunu destekleyecek çalışmalara yer verilmektedir.

5 - 14 yaş arası çocuklarımıza yönelik düzenlenecek atölyelerimizin detayları aşağıda yer almaktadır. Tüm çocuklarımızı atölyelerimize bekleriz. Atölye Katılımı ve teyit için: muzeegitim@bjk.com.tr adresine, atölye ismi ve tarihi, katılımcı ismi ve yaş bilgisinin bildirilmesini rica ederiz.

 

ATÖLYE DETAYLARI:

Futbolun Malzemeleri | 5 – 9 Yaş Grubu
22 Ocak 2019 Salı, 11:00 – 13:00
29 Ocak 2019 Salı, 11:00 – 13:00

5 – 9 yaş grubuna yönelik atölye programımızda, futbol oyununun dünden bugüne devam eden macerasında yer alan objeleri sanat eğitmeni eşliğinde keşfedecekler. Topun hangi malzemelerden yapıldığı, ilk kramponların ve formaların biçim ve renklerinden ilhamla çocuklar, çeşitli materyaller aracılığıyla müzede kendi futbol malzemelerini üretecekler. Atölye katılımı 15 kişi ile sınırlıdır. Katılım bedeli kişibaşı 50TL’dir. (Atölye katılım bedeline müze giriş bileti dahildir.)

 

Futbol Ayakkabıları Beni Nereye Götürür | 5 – 9 Yaş Grubu
24 Ocak 2019 Perşembe, 11:00 – 13:00
31 Ocak 2019 Perşembe, 11:00 – 13:00

İlk stadyumlar bize ne kadar uzak, şekilleri, türleri nelerdir? Stadyum ismi nereden gelir? Bugünkü statlar nasıl ortaya çıkmıştır? Müze gezisi sırasında sporcuların güzel hareket ve pozisyonlarını keşfeden çocuklar kendi adımlarından yola çıkarak geçmiş ve bugün arasında ilişki kuracaktır. Müzenin sergileme alanı bir stadyum mekanı olarak düşünülecektir. Müze içinde stadyum türlerini keşfeden çocuklar beden – zihin koordinasyonu kullanarak nesne, hareket, boyut kavramlarını içeren bir koreografi üretecektir. Atölye katılımı 15 kişi ile sınırlıdır. Katılım bedeli kişibaşı 50TL’dir. (Atölye katılım bedeline müze giriş bileti dahildir.)

 

KaraKartalla Hikayeni Keşfet| 9 –14 Yaş Grubu
26 Ocak 2019 Cumartesi, 14:00 – 16:00
2 Şubat 2019 Cumartesi, 14:00 – 16:00

Geçmişteki sporcuları nasıl hayal edebiliriz? Müzedeki ipuçlarının izini süren Karakartallar, Beşiktaş JK’nın spor tarihindeki yerini ve kahramanlarını keşfedecekler. Spor branşları, sporcular, fair play örnekleri, taraftar ve stadyumlar etrafında bir müze gezisi yapılacaktır. Sanat eğitmeni eşliğinde gerçekleşecek atölyede farklı oyun ve malzemeleri kullanan katılımcılar sporun hikayesini, hayallerindeki kahramanlar ve olayları, kendi kelimeleri ve çizgileriyle tasarlama fırsatı bulacaktır. Atölye katılımı 15 kişi ile sınırlıdır. Katılım bedeli kişibaşı 50TL’dir. (Atölye katılım bedeline müze giriş bileti dahildir.)

 

Müze gezisi ve atölye çalışmalarına katılan çocuklar ve aileleri için Vodafone Park’ta keyifli ve eğlenceli vakit geçirebilecek pek çok alan yer almaktadır. Çocuklar, birbirinden eğlenceli ve yaratıcı atölye programlarına katılırken, aileleri ile birlikte Şeref Turu’na katılabilir, Blackcup Coffee, Lenovo Game On oyun alanı ve Kartal Yuvası’nı ziyaret ederek keyifli bir gün geçirebilirler.