YARIYIL ATÖLYELERİ

“SPOR BİR SANATTIR”

BEŞİKTAŞ JK MÜZESİ 2019 YARIYIL ATÖLYELERİ

Sömestr tatilinde “Müzede Öğrenme Programları” kapsamında, “Spor Bir Sanattır” düşüncesinden yola çıkarak düzenlediğimiz Yarıyıl Atölyeleri’nde çocuklarla bir araya geldik.

Yarıyıl Atölyelerimizde, çocukların spor ve sanat aracılığıyla kendini ifade etme yollarını keşfetmelerini hedefledik. Atölye programımızda; sporun temsil ettiği takım oyunu, fairplay, dostluk, taraftarlık gibi kavramlar hakkında farkındalık kazandırmayı sağlayacak pratikler ve spor/hareket kavramları etrafında zihin - beden koordinasyonunu destekleyecek çalışmalara yer verilmiştir.

Atölyelerimize gösterilen ilgi ve katılım için teşekkür ederiz. İlerleyen haftalarda duyurusunu yapacağımız etkinliklerden haberdar olmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

 

ATÖLYE DETAYLARI:

Futbolun Malzemeleri

5 – 9 yaş grubuna yönelik atölye programımızda, futbol oyununun dünden bugüne devam eden macerasında yer alan objeleri sanat eğitmeni eşliğinde keşfedecekler. Topun hangi malzemelerden yapıldığı, ilk kramponların ve formaların biçim ve renklerinden ilhamla çocuklar, çeşitli materyaller aracılığıyla müzede kendi futbol malzemelerini üretecekler.

 

Futbol Ayakkabıları Beni Nereye Götürür

İlk stadyumlar bize ne kadar uzak, şekilleri, türleri nelerdir? Stadyum ismi nereden gelir? Bugünkü statlar nasıl ortaya çıkmıştır? Müze gezisi sırasında sporcuların güzel hareket ve pozisyonlarını keşfeden çocuklar kendi adımlarından yola çıkarak geçmiş ve bugün arasında ilişki kuracaktır. Müzenin sergileme alanı bir stadyum mekanı olarak düşünülecektir. Müze içinde stadyum türlerini keşfeden çocuklar beden – zihin koordinasyonu kullanarak nesne, hareket, boyut kavramlarını içeren bir koreografi üretecektir.

 

KaraKartalla Hikayeni Keşfet

Geçmişteki sporcuları nasıl hayal edebiliriz? Müzedeki ipuçlarının izini süren Karakartallar, Beşiktaş JK’nın spor tarihindeki yerini ve kahramanlarını keşfedecekler. Spor branşları, sporcular, fair play örnekleri, taraftar ve stadyumlar etrafında bir müze gezisi yapılacaktır. Sanat eğitmeni eşliğinde gerçekleşecek atölyede farklı oyun ve malzemeleri kullanan katılımcılar sporun hikayesini, hayallerindeki kahramanlar ve olayları, kendi kelimeleri ve çizgileriyle tasarlama fırsatı bulacaktır.

 

Müze gezisi ve atölye çalışmalarına katılan çocuklar ve aileleri için Vodafone Park’ta keyifli ve eğlenceli vakit geçirebilecek pek çok alan yer almaktadır. Çocuklar, birbirinden eğlenceli ve yaratıcı atölye programlarına katılırken, aileleri ile birlikte Şeref Turu’na katılabilir, Blackcup Coffee, Lenovo Game On oyun alanı ve Kartal Yuvası’nı ziyaret ederek keyifli bir gün geçirebilirler.