VODAFONE PARK HAKKINDA

VODAFONE PARK

23 Kasım 1947’de ilk karşılaşması ile kapılarını açan İnönü Stadyumu o günden günümüze Süleyman Seba, Hakkı Yeten (Baba Hakkı), Sanlı Sarıalioğlu, Rasim Kara, Rıza Çalımbay, Metin-Ali-Feyyaz ve daha birçok değerli isme ve bunun da ötesinde Beşiktaş ruhuna ev sahipliği yapmıştı.

2012-13 sezonunun 33. haftasındaki Gençerbirliği maçıyla İnönü Stadı’na veda eden Beşiktaş, Fikret Orman başkanlığındaki yönetimin yoğun çalışmaları sonucunda eski stadı yıkarak yerine kendi imkanlarıyla Vodafone Park'ı inşaa etti.

Beşiktaş Camiasının 1065 gün süren stadyum hasreti, 11 Nisan 2016'da oynanan Beşiktaş-Bursaspor karşılaşmasıyla sona erdi.

10 Nisan 2016'da ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da aralarında bulunduğu devlet protokolü, siyaset dünyasının önde gelen isimleri, Beşiktaş JK Başkanı Fikret Orman ve Yönetim Kurulu ile Divan Kurulu Üyelerimizin katıldığı Portokol Açılışı gerçekleştirildi.

İnönü’nün güçlü tarihi mirasını, asil ruhunu ve Vodafone’un teknolojik gücünü arkasına alan Beşiktaş’ın yeni evi Vodafone Park yeni zaferler için inşa edildi.

Vodafone, Beşiktaş'ın yeni stadyumunu Türkiye'nin ilk akıllı stadyumu haline getirdi. Avrupa ve Amerika'nın birçok yeni stadyumunda hayata geçirilen zengin içerikli dijital ekran çözümleri ile genişbant mobil ve Wi-Fi ağıyla donatılan Vodafone Park, taraftarlara ve ziyaretçilere maç günleri unutulmaz bir deneyim yaşatmakta. Farklı boyutlarda HD monitörler, İnteraktif ekranlar stadın farklı farklı noktalarında; taraftar röportajları, istatistikler, promosyonlar ve o an oynanan diğer müsabaka sonuçlarını an be an yayınlanabiliyor. Yüksek hızlı mobil ve Wi-Fi internet bağlantısı ile akıllı telefonlarla maça ilişkin bilgilere istenildiği anda ulaşılması mümkün kılınyor.

Vodafone Park, Beşiktaş’ın yeni evi olmanın yanı sıra, halkın eğlence ve güzel zaman geçirme ihtiyacını karşılayacak nitelikte dizayn edilmekte. Kompleks aynı zamanda eğlence merkezi, konser arenası, yaşam alanı ve moda merkezi olarak da hizmet verecek şekilde tasarlandı. Uluslararası müsabakalar, ünlü sanatçıların konserleri, dünyaca tanınmış tasarımcıların defileleri de bu kompleksin çatısı altında kendine yer bulacaktır. Beşiktaş Müzesi, Kartal Yuvası stattaki yerini yenileyerek korurken, Vodafone Cep merkezi de taraftarlara ve ziyaretçilere hizmet edecek. Kısaca Vodafone Park, sadece maç günlerinin değil, her gün gidilebilir, zaman geçirilebilir bir yaşam alanı olarak konumlanmaktadır.

Beşiktaşlılar'ın unutulmaz zaferler ve kupalar yaşayacağı Vodafone Park ile buluşma günü 11 Nisan 2016... Beşiktaş-Bursaspor mücadelesiyle kapılarını açan Vodafone Arena, Beşiktaş'ın kendi mali kaynaklarıyla inşaa ettiği ve ülkemize kazandırdığı büyük bir eser olarak yükselmekte...