HABERLER

19.05.2021

FUTBOL

Şampiyon Beşiktaş Kupasına Kavuştu

Süper Lig’de 16. şampiyonluğunu kazanan Beşiktaşımız, Vodafone Park’ta düzenlenen muhteşem bir törenle şampiyonluk kupasını aldı.

Kupa töreni, şampiyon Futbol Takımımızın Vodafone Park’a ulaşmasıyla başladı, ardından sahada bulunan dev ekrandan “Şampiyon Sensin” filmi ile şampiyonluk yaşadığımız formalar yayınlandı.

Gerçekleştirilen lazer gösterisiyle Vodafone Park’ın zeminine; şanlı armamız ile Şampiyon Sensin yazısı ve Kartal figürü yansıtıldı.

Saat 19.19’da, İstiklal Marşımız okundu ve saygı duruşunda bulunuldu.

Sunuculuklarını Atakan Çelik ile Ceylan Saner’in yaptığı kupa töreninde; Eypio, Ömür Gedik, Murat Başaran, Aynur Aydın, Reynmen, Gökhan Tepe, Hayko Cepkin, Murat Boz ve Mustafa Sandal, birbirinden güzel şarkıları ve Beşiktaş marşlarıyla törene renk kattı.

Şampiyonluklarımıza şahitlik etmiş Beşiktaş JK Müze Danışmanımız Zülal Gök ile emektar çalışanlarımız Süreyya Soner, Recep Altun ve Nezahat Boz, podyuma gelerek duygularını ifade ettiler.

Başkanımız Ahmet Nur Çebi, Yönetim Kurulu Üyelerimizin podyumda yerlerini almasının ardından yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Bugün Beşiktaşımızın iki kupayı almasının mutluluğunu yaşıyoruz. Aynı zamanda 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyoruz. Böylesi anlamlı günde kupalarımızı almak bizim için onur kaynağıdır. Bu bayramı bize yaşatan sporcularımıza, emekçilerimize, Yönetim Kurulu Üyelerimize ve ailelerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür ediyorum. Şeref’iyle Hakkı’yla şampiyon Beşiktaş. İnanmayanlara rağmen şampiyon Beşiktaş. Şampiyonluklarımız Beşiktaşlılara armağan olsun. En değerli varlığımız Beşiktaş.”

Başkanımız Ahmet Nur Çebi, konuşmasını tamamladıktan sonra kupa takdimini gerçekleştirmek üzere Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir’i podyuma davet etti.

Tek tek anons edilen futbolcularımız ve teknik ekibimiz, büyük bir mutlulukla zafer yolunda yürüyerek podyuma çıktı.

Şampiyonluk kupasının futbolcularımızın ellerinde havaya yükselmesiyle Vodafone Park’ta coşku doruğa ulaştı. Büyük bir sevinç yaşayan futbolcularımız, mutluluklarını aileleriyle paylaştı.

Kupa töreni, Şampiyon Beşiktaşımızın Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası, Beşiktaş Vodafone Takımımızın da Turkcell Kadın Futbol Ligi şampiyonluk kupasıyla basın mensuplarına poz vermesiyle sona erdi.