HABERLER

Başkanımız Ahmet Nur Çebi’nin Beşiktaş Dergisi’ndeki Yazısı

Başkanımız Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş Dergisi’nin nisan sayısında Camiamıza ve taraftarlarımıza seslendi:

Değerli Beşiktaşlılar,

Her zaman altını önemle çizdiğimiz gibi Beşiktaş’ın geleceğini düşünerek hareket etmeye devam ediyoruz. Her adımımızı da “Beşiktaş’ın geleceğini nasıl etkiler” diye düşünerek atıyoruz. Günlük, anlık, popülist tutumlarla asla hareket etmiyoruz, etmeyeceğiz.

Bu kapsamda özenle, dikkatle, sabırla çalışarak Bankalar Konsorsiyumu ile imzaladığımız yapılandırma anlaşması kulübümüz için büyük önem arz ediyor. 5+2 yıl olan eski anlaşmayı 2+7 yıl olarak revize ettik. Bu anlaşma bugünümüzü finansal olarak yönetilebilir hale getirmiştir. Ancak geleceğimiz için asla rehavete kapılmamamız gerektiğinin de altını bir kez daha önemle çizmek isterim. Bankaların verdiği ciddi emeklerle imzalanan bu anlaşma biz kulüp yöneticilerinin sorumluluğunu bir kez daha artırmıştır.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a bir yıl evvel bu durumun yürümeyeceğini bizzat gidip arz etmiştim. Kendisinin de talimatıyla bugün bu krediyi bankalar bize tahsis etti. Bu vesile ile Cumhurbaşkanımıza, eski Maliye Bakanlarımız Berat Albayrak'a, Lütfi Elvan'a ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na teşekkür ederim.

Şimdi kendimize çekidüzen verme zamanıdır. Sorumluluğumuzun bilincinde olarak bu görevlere geldik. Akıldışı, popülist tutumlar içinde olmadan, elbette yarışmacı karakterimizden taviz vermeden ekomomik yapımızı düzelterek geleceğe ilerleyeceğiz. Aldığımız emanetin bilincindeyiz. Mali disiplinimizi elden bırakmayacağız. Yönetim Kurulu’ndaki arkadaşlarımla birlikte daha çok çalışmaya devam edeceğiz.

Değerli Beşiktaşlılar,

Şundan emin olmanızı rica ediyorum; hem başarılı olmak hem de değerlerimizi korumak ve geliştirmek için çalışacağız. Bu sabır gerektiren, inanç gerektiren, disiplin ve konsantrasyon gerektiren süreçte camia olarak birlik ve beraberlik içinde hareket etmeliyiz. Her Beşiktaşlının birbirine özenle, sevgiyle ve inançla yaklaşması gerekmektedir. Emin adımlarla ilerlememizin bir diğer şartı da budur.

Bugün futbol takımımızın lig şampiyonluğu ve kupa şampiyonluğu yolunda ilerleyişinin mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm spor branşlarında öz değerlerimiz ve öz kaynaklarımızdan aldığımız güç ile hep birlikte sevineceğimiz nice yeni şampiyonluklar yaşayacağız.

Nisan ayı içerisinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı da kutlayacağız. Geleceğimiz ve yüz akımız çocuklarımız başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlarım. TBMM’nin kuruluş gününü çocuklarımıza bayram olarak armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla ve minnetle bir kez daha anıyorum.

Nice bayramlarımızı ve şampiyonluklarımızı hep birlikte kutlayacağımız güzel günlerde bir arada olmak dileğiyle...

Ahmet Nur Çebi
Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı