HABERLER

Rachid Ghezzal: “Bir an uyumadan, sabırla çalışarak...”

Ceza sahasındaki arkadaşlarına sağ kanattan sol ayağıyla eşsiz goller fısıldamaya devam eden Rachid Ghezzal, dergimize hem Lyon’dan İstanbul’a uzanan yolculuğunu hem de gelir gelmez kendisini kavrayan Beşiktaş’ı anlattı.

Profesyonel futbolcu olmasında ağabeyinin katkılarını anlatan Ghezzal, yeniden şampiyonluğa oynayan bir takımda oynadığı için çok mutlu: “Buradaki ortamı Lyon’a benzetiyorum çünkü orada da şampiyon olmak ve Şampiyonlar Ligi’ne gitmek için oynanır. Sezona istediğimiz gibi başlamadık ama seri galibiyetler aldığımız için şu an en büyük adaylardan biriyiz.”

Beşiktaşımıza gelmeden Avrupa’nın üç büyük liginde oynayan Ghezzal, “İtalya’da abartılı bir taktik çalışması var. Türkiye bu konuda biraz İngiltere’ye benziyor. Hem taktik çalışma var hem de oyunun akışına bağlı olarak bize belirli bir serbestlik bırakılıyor” diyor.

Takımdaki arkadaşlık duygusunu özellikle vurgulayan Ghezzal, “Hocamız ve yardımcıları, geldiğim günden beri bana çok yakın davrandılar ve güvenlerini gösterdiler. Bu yüzden onlara teşekkür ediyorum. Ben de sahada elimden geleni yapmaya, katkı sağlamaya çalışıyorum” diyor.

Beşiktaş Dergisi’ne abone olmak için 0212 981 19 03 numaralı telefonu arayabilirsiniz.