HABERLER

Ersin Destanoğlu: ‘Arma için her şeyimizi veririz’

Ersin Destanoğlu ilk kez ama belli ki son kez rakip olarak Fulya’ya geldiğinde daha 12 yaşındaydı. Beşiktaş’ın rekortmen U-13 takımından gol yemediler ki büyük başarıydı. Beşiktaş hocalarının gözünden kaçmayacaktı. A Takım’a çıkmasına, hayranlık duyduğu kalecilerle birlikte idman yapmasına sadece dört sene kaldığını henüz bilmiyordu…

“Futbola başlayınca babam destek oldu ama annem daha ziyade okula konsantre olmamı istiyordu. Babamın desteği sayesinde çok sorun olmadı ve okulla beraber götürdüm. Annem hâlâ okula devam etmemi çok istiyor. Babam da istiyor tabii. Ben de onlar için bu yıl üniversite sınavına gireceğim” diyen Ersin’in hayalleri büyük: “Büyük camiayız. Hedefimiz şampiyonluk. Ama maç maç ilerleyeceğiz, önümüzdeki her maçı kazanarak şampiyon olmak istiyoruz. Beşiktaş’ta uzun yıllar oynamak istiyorum. Daha yaşım çok genç. Altyapısından yetiştiğim kulübümde hedeflerim var.”

Bu hedefleri gerçekleştirmek için ise çok çalışmak gerekiyor: “Futbol oynamaya aç, Beşiktaş armasını taşımak için her şeyini veren bir takımız. Maç yaptıkça çok iyi bir takım haline geleceğiz. Buna inanıyorum.”

Boş zamanlarını da takım arkadaşlarıyla geçiren Ersin, taraftarımız önünde oynamayı çok özlediğini anlatıyor:  “Taraftarlarımız iyi de oynasak kötü de oynasak arkamızda duruyor. O desteklerini hiç bırakmasınlar. Çünkü hata yaptığımızda toparlanmamızda çok büyük bir etken. Şu an maçlar seyircisiz. Taraftarımızın önünde oynamak bizim hayalimizdi. Umarım en kısa zamanda buluşur ve taraftarımızın önünde futbol oynar, onları mutlu ederiz.”

Beşiktaş Dergisi’ne abone olmak için 0212 981 19 03 numaralı telefonu arayabilirsiniz.