HABERLER

16.09.2019

HENTBOL

Hentbola ve Beşiktaş’a Adanmış Bir Ömür: İlker Şentürk

Beşiktaş Aygaz Takımımızın Yardımcı Antrenörü ve Türkiye Milli Erkek Hentbol Takımı Başantrenörü İlker Şentürk... Hayatı hentbol ve Beşiktaş ile geçen bir isim... Beşiktaş Dergisi İlker hocamızla bir araya geldi ve keyifli olduğu kadar bir o kadar da içten röportaj gerçekleştirdi.

İşte o röportajın bazı bölümlerini yayınlıyoruz:

“Beşiktaş Aygaz Hentbol Takımı benim ikinci ailem, yaşamımın en önemli zamanlarını ailem ve Beşiktaşım’la geçiriyorum. Yıllarımızı verdik ve çok gurur duyuyorum. Beşiktaş Hentbol Takımı’nın hakkını hiçbir zaman yedirmem.”

“Geçmişten günümüze kadar Beşiktaş, hentbol branşında çok iyi işler yaptı. Biz çıtayı çok yukarılara taşıdık. Beşiktaşımız’ı layık olduğu yerlere yükselttik. Bu da bizlere ve yıllardır emek veren oyuncularımıza nasip oldu. Gelecekte Beşiktaş daha iyi yerlerde olmalı. Avrupa’nın ilk on altı takımından biri olarak yoluna devam etmeli.”

“Milli takımda oyuncularımızın büyük isteği, özverisi ve mücadeleleri ile iyi işler yaptığımızı düşünüyorum. Tam bir takım havası oluşturduk. Kişilere bağlı oynayan takım değil, ekip oyunu oynayan takım yaratmaya çalıştık. Bunları yaparken oyuncularımızın vizyonlarını geliştirmelerini, kalitelerini yurt dışında da oynayarak göstermeleri gerektiğini belirttik. Şu an beş oyuncumuz Avrupa takımlarına transfer oldu.”

“Beşiktaş’taki hedefim Şampiyonlar Ligi’nde final four oynamak. Henüz ulaşamadık maalesef. Beni tatmin edecek kişisel hedeflerime ulaştım diyebilirim ama bir-iki büyük hedefim duruyor hala...”

“Tam tarihini hatırlamıyorum, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde Avusturya’nın Insburck takımı ile deplasmanda maçımız vardı. Salona ısınma için çıktık ve maça hazırlanmak için tekrar soyunma odasına geldik. Salonda Beşiktaş taraftarı yoktu. Son konuşmalarımızı yaptık, tekrar salona çıktık, ne görelim? Her yer Beşiktaş taraftarı ile dolu, Berlin Çarşı salonu doldurmuş. Hepsi siyah renk giymişlerdi. Salonu karanfil yağmuruna tuttular. Müthiş bir şekilde tezahürat yapıyorlardı. Avusturya takımı ve seyircisi donup kalmış, şaşkınlıkla Berlin Çarşı’nın tezahüratlarını dinliyorlardı, müthişti.”

“Beşiktaş taraftarını çok seviyorum. Bu sevgim ayrıca ülke sorunları ile de ilgilendikleri için çok büyük. Bizi yalnız bırakmasınlar, daha fazla destek versinler lütfen. Biz her şeyi göğüsümüzde, armamızda taşıdığımız Türk Bayrağı, Beşiktaş Camiası ve taraftarımız için yapmaya çalışıyoruz. Bunu yaparken bizimle beraber olsunlar.”

Röportajın tamamını ve Beşiktaş Dergisi eylül sayısındaki diğer konuları okumak, posterleri ve mobil duvar kağıtlarını indirmek için TIKLAYIN