HABERLER

19.02.2019

GÜNCEL HABERLER

Kulübümüz, Dorak Tour İle İş Birliği Anlaşması İmzaladı

Kulübümüz, Türkiye’nin en büyük tur şirketlerinden Dorak Tour ile kapsamlı bir iş birliğine imza attı.

Başkanımız Fikret Orman ile Dorak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Serdar Körükçü, iş birliği nedeniyle Vodafone Park’ta düzenlenen törende basın mensuplarına anlaşmanın detayları hakkında bilgiler verdi.

Muhasip Üye, Basketboldan Sorumlu İcra Kurulu Üyemiz Ahmet Cihat Kumuşoğlu, Pazarlama ve Yeni Projelerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi, E-Spor’dan Sorumlu İcra Kurulu Üyemiz Hüseyin Yücel, BJK Şirketler Grubu Genel Koordinatörü Gökhan Sarı, Kartal Yuvası Genel Müdürü Serdıl Gözelekli ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Umut Kutlu de törende yer aldı.

İş birliğine ilişkin değerlendirmede bulunan Başkanımız Fikret Orman, şunları söyledi:

“Sportif başarıların yanı sıra, Beşiktaş’ın globalleşme projelerine de hız kesmeden devam ediyoruz. Bu kapsamda, dünyanın en güzel şehirleri arasında yer alan İstanbul’umuza gelen milyonlarca turistin, mabedimiz Vodafone Park’ı ziyaret etmelerini, en önemli değerlerimizi bir arada görebilecekleri müzemizi gezmelerini ve bizi daha yakından tanımalarını hedefleyen bir iş birliğine imza atıyoruz. İnanıyoruz ki, çok kısa zamanda Vodafone Park, ziyaret eden turistlerin bir kez daha gelmek isteyecekleri, başkalarına buradan bahsedecekleri bir turizm merkezi haline gelecektir.”

‘Beşiktaş’ın muhteşem atmosferini gururla göstereceğiz’

Kulübümüz ile yapılan iş birliğinden dolayı büyük heyecan ve mutluluk duyduklarını ifade eden Dorak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Serdar Körükçü, şu ifadeleri kullandı:

“Spor ve turizmin bir arada pazarlanmasının Türkiye ekonomisi açısından çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Dünyanın dört bir yanından güzel ülkemize turist getirerek ağırlıyoruz. İstanbul, Kapadokya ve Kuşadası başta olmak üzere Türkiye turizmine büyük bir aşkla hizmet ediyoruz. Şimdi tüm deneyimlerimizi Beşiktaş için değerlendirmek bizlere ayrı bir gurur verecektir. Yaptığımız iş birliği sonucu İstanbul’un en güzel spor yapılarından biri olan Vodafone Park’ı turistik bir destinasyon haline getiriyoruz. Dorak Holding bünyesinde İstanbul’a getireceğimiz turistleri, içinde Beşiktaş Müzesi’nin de bulunduğu bu kıymetli stadyumda ağırlayacağız. Türkiye’nin sportif yönünü bu muhteşem atmosfer ile gururla göstereceğiz.”

Uluslararası anlamda Türkiye’nin en büyük tur şirketlerinden olan Dorak Tour, Kulübümüzün sunduğu Şeref Turu, müze ve semt turu hizmetlerini dünyanın dört bir yanındaki müşterilerine tanıtıp, İstanbul turlarına dahil edecek.

18 farklı ülkede toplam 24 ofisi bulunan Dorak, her yıl Türkiye’ye getirdiği yaklaşık iki yüz bin turistin İstanbul rotasına Vodafone Park’ı ekleyecek. Dorak, yurt dışı ofislerinde Kulübümüzün tanıtımı için çeşitli çalışmalarda bulunurken, Uzak Doğu ülkelerinde, Vodafone Park’ta maç izleme olanağı da sağlayan özel içerikli turlar sunacak.
Fotoğraf: Ufuk Tuncaelli