HABERLER

Beşiktaş JK Müzesi'nde İlham Veren Spor Atölyeleri Devam Ediyor

Beşiktaş JK Müzesi, Temmuz ayı boyunca “Müzede Öğrenme Programları” kapsamında düzenlediği “Sanat ve Spor Atölyeleri” ile çocuklarla bir araya gelmeye devam ediyor.

28 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleştirilecek “Spor Yazarlığı ve Muhabirlik Atölyesi” çalışması kapsamında, minik katılımcılar spor gazeteciliği süreçleri ile ilgili çok özel bir deneyimi, mesleğinde uzman profesyoneller eşliğinde yaşayacak.

Beşiktaş JK Müzesi’nde  Temmuz ayı boyunca  “İlham Veren Spor Atölyeleri”  adı altında düzenlenen çocuk atölyelerinde; çağdaş sanat ve teknikleri aracılığı ile kendini ifade etme biçimleri, spor ve hareket ile beden farkındalığı, müzik ve ritmin yorumlanarak yeniden üretimi, takım çalışması ve yaratıcılığın odak alınmasının yanı sıra, sporun çocukların zihninde farklı bir biçimde konumlandırılması hedeflendi.

Atölye programının ilgi çeken konu başlıklarından biri olan “Spor Yazarlığı ve Muhabirlik Atölyesi”, 28 Temmuz Cumartesi günü 14:00 – 15:30 saatleri arasında  Beşiktaş JK Müzesi’nde gerçekleştirilecek. Spor iletişiminde önemli bir yeri olan bu mesleğin, gerçekleştirilecek atölye çalışması ile 10-14 yaş grubu çocuklarla buluşturulması hedefleniyor.

Atölye çalışmasında; spor yazarlığının ve muhabirliğin ne olduğu ve bu iş sürecinde neler yapıldığı uygulamalı metotlarla işlenecek. Eğitim çerçevesinde muhabirlik süreçleri birçok farklı açıdan katılımcılara aktarılacak. Muhabirin maç sırasında sahada durması gereken yerden, haber plan kâğıdı tasarımı, haber yazım teknikleri ve canlı maç anlatımına kadar birçok adım, çocuklarla birlikte deneyimlenecek.

Bilgi ve rezervasyon:

Beşiktaş JK Müzesi atölyelerine katılım ücretli olup, muzeegitim@bjk.com.tr adresine rezervasyon yapılması ve katılımcı bilgilerinin iletilmesi gereklidir.

Atölyelerle ilgili detaylı bilgiye; müzenin web sitesi üzerinden ulaşılabilir.

http://bjk.com.tr/tr/besiktas-jk-muze/yaz_atolyeleri

Atölye çalışmasına katılan çocuklar ve aileleri için Vodafone Park’ta keyifli vakit geçirebilecek birçok alternatif alan da yer alıyor. Çocuklar, sporun ilham olduğu farklı ve yaratıcı atölye programlarına katılırken, Beşiktaş JK Müzesi, Blackcup Coffee, Lenovo Game On oyun alanı, Kartal Yuvası mağazası da keyifli vakit geçirebilecekleri alanlar olarak ziyaretçilerini bekliyor.