BEŞİKTAŞ JK MÜZESİ 2018 YAZ DÖNEMİ ‘İLHAM VEREN SPOR’ ATÖLYELERİ

”Müzede Öğrenme Programları” kapsamında Temmuz ayı boyunca hafta içi ve hafta sonları Beşiktaş JK Müzesi’nde gerçekleşecek “Sanat ve Spor Atölyeleri” ile çocuklarla bir araya geliyoruz.

Spor ve Sanat Atölyeleri ile çocukların sporu ilham veren bir araç olarak yeniden kullanmasını ve sporun etki alanını geliştirmeyi amaçlıyoruz.

Atölye çalışmalarında, çağdaş sanat ve teknikleri ile kendini ifade etme biçimlerini, spor ve hareket ile beden farkındalığını, müzik ve ritm ile yeniden üretim, takım çalışması ve yaratıcılığı öne çıkarırken, sporu çocukların zihninde farklı bir biçimde konumlandırmayı hedefliyoruz. Programımızda ayrıca Spor Yazarlığı ve Muhabirlik Atölyesi ile spor iletişiminde önemli bir yeri olan bu mesleği müze çatısı altında çocuklar ve gençlerle buluşturmayı amaçlıyoruz.

Atölye çalışmasına katılan çocuklar ve aileleri için Vodafone Park’ta keyifli vakit geçirebilecek birçok alternatif alan yer alıyor. Çocuklar, sporun ilham olduğu farklı ve yaratıcı atölye programlarına katılırken, Beşiktaş JK Müzesi, Blackcup Coffee, Lenovo Game On oyun alanı, Kartal Yuvası ve dahası sizleri bekliyor.

Bilgi ve rezervasyon:

Atölyelerimize katılım ücretli olup, muzeegitim@bjk.com.tr adresine rezervasyon yapılması ve katılımcı bilgilerinin iletilmesi gereklidir. Atölye katılımcılarımızın kendi irtibat bilgileri ile çocuklarının ad soyad ve yaş bilgisini iletmeleri rica olunur.

 

ATÖLYE TAKVİMİ:

5 – 12 Yaş Grubu Çocuklar İçin Atölye Tarih ve Saatleri:

SPOR VE ÇAĞDAŞ SANAT ATÖLYESİ – 50 TL
4 Temmuz 11.00-12.30 / 11 Temmuz 11.00-12.30

MÜZEDE SES, SPORLA DANS – 50 TL
7 Temmuz 14:00-15:30 / 14 Temmuz 14:00-15:30

MÜZEDE RİTMİNİ KEŞFET – 50 TL
18 Temmuz 11.00-12.30 / 25 Temmuz 11.00-12.30

10 – 14 Yaş Grubu Çocuklar İçin Atölye Tarih ve Saatleri:

SPOR YAZARLIĞI VE MUHABİRLİK ATÖLYESİ – 50 TL
21 Temmuz 14:00-15:30 / 28 Temmuz 14:00-15:30

 

ATÖLYE DETAYLARI:

SPOR VE ÇAĞDAŞ SANAT

Atölye programında çocuklarla, Beşiktaş JK Müzesi'nde yer alan nesneler, hikayeler, karakterler, form, biçim ve desenler kullanılarak, çağdaş sanat teknikleri ile uygulamalı çalışmalar yapılacaktır. Sporun ilham olarak kullanılacağı çağdaş sanat teknikleri uygulamalarıyla, çocuklar sporun ötesinde yeni yaratıcı süreçleri keşfedecekler.

MÜZEDE SES, SPORLA DANS

Atölye programında, müze ve sergi üzerinden, dans, bedeni tanıma, beden ve nesne ilişkisi, spora farklı bir bakış, estetik ve yaratıcı performans temaları ile çocuklarla spor ve beden algısı yeniden üretilecektir. Müzede çocuklar, yaratıcı hareketlerle dans edip, nesneleri yeniden keşfedecekler.

MÜZEDE RİTMİNİ KEŞFET

Atölye programında, Beşiktaş JK Müzesi koleksiyonu ve spor temaları ile hareket ve ritim konuları işlenecektir. Çocuklar, müzeyi gezerken kendi müziğini üretecek, farklı enstrümanlar geliştirecek ve üretimlerini atölye sonunda Vodafone Free Zone stüdyosunda kayıt altına alabilecekler.

SPOR YAZARLIĞI VE MUHABİRLİK ATÖLYESİ

Bu atölye programında, çocuklarla spor yazarlığının ve muhabirliğin uygulamalı metotları işlenecektir. Çalışma, profesyonel bir uygulayıcı ve eğitmen birlikte gerçekleştirilerek, muhabirlik deneyimi tüm süreçleri ile çocuklarla uygulamalı olarak gerçekleştirilecektir.