HABERLER

21.06.2024

FUTBOL

BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde Bakım Çalışmaları Devam Ediyor

2024-25 sezonunda Trendyol Süper Lig, UEFA Avrupa Ligi ve Ziraat Türkiye Kupası’nda mücadele edecek olan Futbol A Takımımızın hazırlıklarını gerçekleştireceği BJK Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’nde bulunan 3 antrenman sahasının yenileme işlemleri sürüyor.

Yapılan çim yenileme çalışmaları doğrultusunda, A Takımımızın kullandığı 1 numaralı hibrit çim olan sahanın ekim yöntemiyle yenileme işlemi bitti. 1 numaralı saha 6 hafta sonra kullanılmaya hazır hale gelecek.

Yine A Takımımızın kullandığı 2 numaralı antrenman sahasının tüm yüzeyi sıyrılarak 20 cm yükseltildi ve rulo çim serimi tamamlandı. 2 numaralı sahaya Hollanda’dan getirilen makineler ve Hollandalı teknisyenler tarafından hibrit tohum çakılma işlemi yapılacak. A Takımımız, 1 Temmuz’da yeni sezon hazırlıklarına 2 numaralı sahada başlayacak.

U-19 Akademi Takımımızın kullandığı 3 numaralı sahada 10 gün önce başlayan çalışmalar doğrultusunda; yüzey sıyırma ve tesviye işlemleri bittikten sonra rulo çim serimi tamamlandı. Hollandalı ekip rulo çim üzerine hibrit tohum çakma işlemini kısa sürede tamamlayacak. U-19 Akademi Takımımız 1 Temmuz’dan itibaren çalışmalarını 3 numaralı sahamızda gerçekleştirecek.