HABERLER

14.05.2022

GÜNCEL HABERLER

Başkanımız Ahmet Nur Çebi İzmir’de Beşiktaşlılarla Buluştu

Başkanımız Ahmet Nur Çebi, İzmir’de düzenlediği toplantıda, başta İzmir olmak üzere Ege ve Marmara bölgelerinde faaliyet gösteren Beşiktaş derneklerin başkan ve üyeleriyle bir araya geldi.

Asbaşkanlarımız Emre Kocadağ ile Fatih Hakan Avşar, Sayman, Sosyal Tesislerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Berkan Gocay, TFF, UEFA ve Kamu Kurumları İle İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Kemal Erdoğan, Basketbol ve Gayrimenkul Geliştirmeden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Umut Şenol, Taraftar ve Süleyman Seba İle Akatlar Tesislerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Bilgihan Sürmen ile Vodafone Park ve Derneklerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Hakan Daltaban da etkinlikte yer aldılar.

Başkanımız Ahmet Nur Çebi, toplantıda Beşiktaş derneklerinin başkan ve üyelerine hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Birlik ve beraberliğimizin devamını diliyorum. Temennimiz, Beşiktaşlıların her zaman el ele olabildiği bir camia olabilmek. Yönetici arkadaşlarıma bana bugüne kadar verdikleri destek için teşekkür ederim. İzmirliler ve Egeliler Beşiktaş için çok önemlidir. Yaklaşık üç yıl önce göreve geldik. Zor durumlar vardı. Zorlukları aştık. Geçen sezon Göztepe’nin stadında şampiyon olduk. Bizim için bereketli bir şehir olan İzmir’in gönlümüzdeki yeri ayrı. Önümüzde seçim ve mali-idari genel kurulumuz var. Üyelerimizden kongrelere katılmalarını rica ediyorum. Seçime ne kadar çok aday girerse ne kadar çok kongre üyemiz genel kurulda olursa, bu durum bizi diğer kulüplerin karşısında güçlü kılacaktır. Bindirilmiş kıtalara iki buçuk yıl önce nasıl ders verdiysek yine aynı şekilde önümüzdeki seçimde gönlümüz kimden yanaysa oyumuzu ona vereceğiz. Bir algı oluşturulmaya çalışılıyor. “Zaten sonuç belli seçime gidip oy vermeye gerek yok” tavrı bence doğru bir tavır değildir. Bu seçimde katılım sayısını on binin üstüne çıkarmayı hedef olarak belirleyelim. Keşke oy vermeye haiz tüm üyelerimiz gelip oy verebilse. Diğer kurullarımızın da seçimleri gerçekleştirilecek. Bu kurullar da çok önemli. Birbirimize destek olduğumuz bir sürece Beşiktaş’ın ihtiyacı vardır. Bir dönem daha başkan olabilmek için genel kurulda huzurunuza çıkacağım. İki buçuk yıl boyunca bu şerefli görevi yapmaya çalıştım. Kulübün ekonomisini düzeltmeye çalışan, sportif başarıyı altyapıdaki çocuklarımızla yakalayabilen bir yönetim tarzı benimseyeceğiz. Az harcayarak çok başarı elde edebileceğimzi bir düzeni kurmaya çalışacağız. Geride kalan süreçte bizden önce yapılan kusurlu sözleşmelerden kurtulmanın mücadelesini verdik. Bundan sonra yapılacak doğru sözleşmelerle sportif başarıları kovalarken ekonomimizi de derleyip toplamayı sürdüreceğiz.”

Çebi, sıcak bir ortamda geçen buluşmada, Beşiktaş derneklerinin başkan ve üyeleriyle sohbet etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi.