HABERLER

14.09.2021

FUTBOL

Josef de Souza: “Sahaya kazanmak için çıkacağız”

Futbolcumuz Josef de Souza, UEFA Şampiyonlar Ligi’nde B. Dortmund ile oynayacağımız maç öncesinde BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

“Artık oturmuş, birbirini tanıyan bir takımız. Bunun üstüne aramıza katılan yetenekli oyuncular var. Şampiyonlar Ligi’nde kendi liglerini şampiyon tamamlamış takımlarla karşılaşacağız. Zor maçlar olacak. Biz de iyi bir takımız. Sahaya kazanmak için çıkacağız. Taraftarımızla yeniden buluşmak çok özeldi. Taraftarlarımız yarın bizimle aynı heyecanı yaşayacak ve bizi besleyecekler. Bundan şüphe duymuyoruz.

Maçlarda favori göstermek imkansız. Sahada mücadele eden, hep beraber hareket edebilen takımlar maçlarda galibiyete yakın oluyor. Oynayacağımız maçlarda hiçbir takımı favori olarak görmüyorum. İyi mücadele eder ve dayanışma halinde oynarsak tabii ki kazanabiliriz.

Kaliteli oyuncularla bir arada olmak ve oynamak iyi hissettiriyor. Pjanic çok kaliteli ve yetenekli bir oyuncu. Atiba da en az Pjanic kadar iyi bir oyuncu.

Kulübün gelişiminde pay sahibi olmaktan mutluluk duyuyorum. Şampiyonlar Ligi’nde tek hedefimiz gruptan çıkmak. Bugüne kadar oynadığımız oyunu devam ettirebilirsek bu mümkün.”