HABERLER

Genel Kurul Üyelerimize Önemli Bilgilendirme

Değerli BJK Genel Kurul Üyelerimiz,

Pandemi kısıtlamaları nedeniyle, Kulübümüzün 2019 ve 2020 yılı İdari ve Mali Genel Kurul Toplantılarını yapmak şimdiye kadar mümkün olamamıştır.

Erteleme süresi boyunca, toplantıların yapılıp yapılamayacağı, yapılacak ise en sağlıklı ve uygun şekilde nasıl yapılacağı konusunda kamu kurumlarıyla sürekli görüşme ve yazışmalar yapılmış; toplantıların tarihi, yapılacak mekan, alınabilecek tedbirler tüm yönleriyle değerlendirilmiştir. Toplantıların bir an evvel yapılması için çalışırken, üyelerimizin sağlığı ve toplantıların en geniş katılımla yapılması her aşamada önceliğimiz olmuştur.

Tüm bunlar dikkate alınarak yapılan değerlendirmede; Covid-19 pandemisinin devam ediyor oluşu, İçişleri Bakanlığınca yayınlanan genelgelerde belirtilen kısıtlamalar, genel kurul toplantılarımıza katılacak olan üyelerimizin yaklaşık beşte birinin 65 yaş ve üzeri yaşlarda olması, fiziksel engeli veya kronik rahatsızlığı bulunan üyelerimiz, pazar günleri sokağa çıkma yasaklarının devam etmesi ve ne zaman sona ereceği konusunda net bir bilgi bulunmaması, yaz ayları olması nedeniyle birçok üyemizin tatil yerlerinde bulunması, yaz sonuna kadar daha çok vatandaşımızın aşılanmış olacağı gibi nedenler göz önüne alınarak genel kurul toplantılarımızın eylül ayı içinde gerçekleştirilmesinin şimdilik en uygun seçenek olduğuna karar verilmiştir.

Bir kez daha belirtmek isteriz ki öncelikli amacımız, genel kurul toplantılarımıza olabileceği kadar yüksek katılım olması ve Beşiktaşımıza yakışır, demokratik bir ortamda toplantıların gerçekleştirilmesidir.

Yaşanacak gelişmeler kapsamında değerlendirmeler yapılarak toplantılar için en uygun tarih ve koşullar belirlenecek ve siz değerli üyelerimize bilgi verilecektir.

Saygılarımızla,

Beşiktaş JK