HABERLER

23.05.2021

GÜNCEL HABERLER

Başkanımız Ahmet Nur Çebi: “Basketbolda yürüttüğümüz projenin başarısı ortada”

Başkanımız Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş Icrypex Takımımızın Anadolu Efes ile oynadığı ING Basketbol Süper Ligi Play-Off yarı final serisi üçüncü maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş Icrypex Takımımızın çok başarılı bir sezon geçirdiğini ve önümüzdeki sezon daha da başarılı olacağına inandığını belirten Çebi, şunları söyledi:

“Basketbolda hayata geçirdiğimiz proje, umarım diğer kulüpler tarafından görülür ve sempatiyle karşılanır. Projemizin başarısı ortada. Takımımız çok başarılı bir sezon geçirdi. Önümüzdeki sezon çok daha iyi olacağımıza inanıyorum. Bu iş sabır işidir. Bazı yarışmacı kulüpler gerekli sabrı göstermeden kupaları kazanmak isteyebilir ama biz başka bir formül uyguluyoruz. Çocuklarımızı Bandırma’dan aldık, sahiplendik. Onlar da bize değer kattılar. Her birininn değerinin yükseldiğini biliyoruz. Hepsi için talepler var. Bunlar gurur verici şeyler. Sadece basketbol değil, futbol ve diğer branşlarda da bu formül uygulanmalı. Birkaç kaliteli, örnek olabilecek yabancı sporcunun etrafında bizim çocuklarımız yer almalı. Başka türlü bu işin altından kalkamayız. Tersi durumda ne kulüpler maddi yükün altından kalkabilir ne de ülkemiz sportif anlamda ayağa kalkabilir. Ahmet Kandemir görevine devam edecek.”

Basketbol ve Gayrimenkul Geliştirmeden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Umut Şenol, sürdürülebilirliğe önem verdiklerinin altını çizdiği konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Bir oyuncumuzun NBA’de draft edilme durumu, bir oyuncumuzun da katılma ihtimali var. İkisinin de yolu açık olsun. Onların seçilmeleri bize gurur verir. Seçilmezlerse yuvaları burası. Biz sürdürülebilirliğe önem veriyoruz. Birkaç yabancı ve genç Türk oyuncularla yolumuza devam edeceğiz. Mali yapıyı korumak için bu şekilde ilerlemeliyiz. Yetiştirici ve yarışmacı bir takım olmaya devam edeceğiz. Bu sezon düşük bütçeyle ilk dörde kaldık. Bu başarıda Ahmet Kandemir başta olmak üzere, teknik ekibimizin ve sporcularımızın payı çok büyük. Bize destek olan başta Mesut Urgancılar ve Bilgihan Cenk Sürmen olmak üzere birçok yönetici arkadaşımız var. Serhan Çetinsaya’nın desteğiyle aynı yapılanmayı kadın basketbolda da gerçekleştirmek istiyoruz. Serhan Çetinsaya’nın desteğiyle salonumuzun yanındaki araziyi Kulübümüze kazandırdık. Alt katı sağlık tesisi, üst katı altyapı sporcularımızın konaklayacağı yurt ve önünde sahası olan bir tesis olacak. İnşaat başladı. Sağlık tesisini haziran sonuna sahayı da önümüzdeki senenin başına yetiştirmeye çalışacağız.”