HABERLER

03.12.2020

GÜNCEL HABERLER

Yönetim Kurulu Üyemiz Hakan Daltaban, Kulübümüzün Türkiye’de Bir İlk Olacak Özel Projesini Basın Mensuplarına Tanıttı

Kulübümüz, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, pandemi döneminde Vodafone Park tribünlerinde yer alamayan taraftarlarımızın fotoğraflarını hazırlanan led ekranlarda yayınlayacak. Bu özel proje ile hem Kulübümüz gelir elde edecek hem de taraftarlarımız unutulmaz bir anıya sahip olacak.

Projenin pilot uygulaması, Futbol Takımımızın yarın (4 Aralık) Kasımpaşa ile Vodafone Park’ta oynayacağı maçta gerçekleştirilecek. Pilot uygulamada, ebediyete intikal etmiş; kurucularımız, başkanlarımız ve taraftarlarımız ile 10 Aralık 2016 tarihinde Vodafone Park’ın yakınında yaşanan hain terör saldırısı sonucu şehit düşmüş güvenlik güçlerimizle vatandaşlarımızın fotoğrafları, led ekranlarda yayınlanacak.

Vodafone Park ve Derneklerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Hakan Daltaban, bugün Vodafone Park’ta ağırladığı basın mensuplarına projenin detayları hakkında bilgiler verdi.

Daltaban, Kulübümüzün özel projesi hakkında şunları söyledi:

“Futbol taraftarlarla güzel. Futbol sadece bir oyun değil, Futbol; eğlencesiyle, anılarıyla, kültürüyle, geçmişiyle camiaların temsil gücü ölçüsünde büyüklüğü ifade eden bir oyun. Futbolun içinde ruh da var. Taraftarlarımızı çok özledik. Taraftarlarımızın da Vodafone Park’ı çok özlediğini biliyoruz. Dünyanın içinde bulunduğu durum sebebiyle futbol seyircisiz oynanıyor. Taraftarlarımıza bir anı fırsatı yaratmak istedik. Taraftarlarımızın fotoğraflarını led ekranda paylaşarak hem takımımızın motivasyonunu artırmak hem de taraftarlarımıza güzel bir anı imkanı vermek istiyoruz. Teknolojiyi kullanarak taraftarlarımızı stadın içine almak istiyoruz. Bu anı fırsatının oldukça düşük bir bedeli olacak. Yarınki maçta bu projemizin pilot uygulamasını gerçekleştireceğiz. Pilot uygulamada, ebediyete intikal etmiş kurucularımız, başkanlarımız ve taraftarlarımızın yanı sıra 10 Aralık 2016 tarhinde Vodafone Park’ın yakınında yaşanan hain terör saldırısında şehit olan güvenlik güçlerimiz ile vatandaşlarımızın fotoğraflarını led ekranlarda paylaşacağız. Kasımpaşa maçından sonraki ilk ev sahibi olduğumuz maçta bu projeye taraftarlarımızı davet edeceğiz. İnsanlar led ekranda paylaşılan fotoğraflarını indirebilecekler. Aile bireyleri ile taraftar gruplarına üye taraftarlarımızın fotoğraflarını yan yana olacak şekilde yayınlayacağız. Başka şehirde ya da yurt dışında yaşayan taraftarlarımız da maçlarda kendilerini saha kenarında görme fırsatı elde edecek. Pandemi döneminde taraftarlarımızın bir anısı olsun istiyoruz. Taraftarlarımıza ileride ‘Stadyumda değildim ama fotoğrafım oradaydı’ deme imkanı veriyoruz. Camiamız ve taraftarımızla oluşan Beşiktaş kültürü bizim büyük olmamızı sağlıyor. Elbette kulübümüz bu projeden gelir elde edecek ama biz taraftarlarımızı müşteri olarak görmüyor, onların ruhunu burada hissetmeyi tercih ediyoruz. Umarım başarıya ulaşan bir proje olacak. Yurt dışında örnekleri olan bu projeyi Türkiye’de hayata geçiren ilk kulüp Beşiktaş.”