HABERLER

15.01.2020

GÜNCEL HABERLER

Kulübümüz, 2020’nin İlk Önemli Sponsorluk Anlaşmasını TAB Gıda İle İmzaladı

Türkiye’nin ilk ve lokomotif spor kulübü Beşiktaşımız, hızlı servis restoran zinciri sektörünün lideri TAB Gıda ile kazan-kazan temelli bir iş birliği anlaşmasına imza attı.

İş birliği anlaşması, Başkanımız Ahmet Nur Çebi ve TFI TAB Gıda Yatırımları Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Kurdoğlu’nun katılımıyla Vodafone Park’ta imzalandı.

İmza töreninde; Asbaşkan, Finansman ve Amatör Şubelerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Fatih Hakan Avşar, Pazarlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Enis Ulusoy ile Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği ve Şirketler Grubu Genel Müdürümüz Seçil Aygül de yer aldı.

2019-2020 sezonunun ikinci yarısından itibaren başlayacak iş birliği, beş yıl boyunca devam edecek. Anlaşma kapsamında 17 Ocak 2020 tarihinden itibaren, TAB Gıda'nın amiral gemisi Burger King başta olmak üzere, Popeyes, Arby's, Sbarro, Usta Dönerci ve Usta Pideci markalarının en sevilen ürünlerinden oluşturulan 2’şer menüsü, Beşiktaş menüsü olarak taraftarlarımızla buluşacak. Taraftarlarımız, ek ücret ödemeden alacağı menülerden aktarılacak tutarla Kulübümüze destek olacak. Türkiye’nin dört bir yanına yayılmış toplamda 1200’e yakın restoran aracılığıyla Kulübümüze sağlanan desteğin azami seviyede gerçekleşmesi hedefleniyor.

Ahmet Nur Çebi: ‘Güçlü sponsorluklarla yolumuza devam edeceğiz’

İmza töreninde konuşan Başkanımız Ahmet Nur Çebi, 2020’nin ilk önemli anlaşmasını TAB Gıda ile yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Göreve geldikleri günden bu yana Beşiktaşımızın menfaatleri doğrultusunda pek çok ziyaret, toplantı ve çalışma yaptıklarına işaret eden Çebi, şöyle devam etti:

“Bugün burada TAB Gıda ailesi ile imzaladığımız anlaşma bizim için çok kıymetli. Öncelikle Türk sporuna kattıkları değer için kendilerine teşekkür ederim. Biz, her spor dalında sporcu yetiştiren, altyapıya önem veren ve Türk sporunu ileriye taşıyan bir kulübüz. Bu misyon, tarihimizin ve değerlerimizin bize yüklediği önemli bir sorumluluk. Üyeleriyle, taraftarıyla, sporcusuyla, yöneticisiyle, 7’den 70’e bütün Beşiktaş camiasını bu iş birliğine destek vermeye davet ediyorum. TAB Gıda ile gerçekleştirdiğimiz bu stratejik ortaklık, bugüne kadar alışılmış sponsorluk anlaşmalarının dışında ucu açık ve uzun soluklu bir birliktelik. Taraftarlarımızın ve camiamızın da desteğiyle bu birlikteliğimizin uzun yıllar devam etmesini diliyorum. Her koşulda Kulübümüze olan desteğini esirgemeyen büyük Beşiktaş taraftarı, bu süreçte yine en büyük gücümüz olacak. Taraftarımıza her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Beşiktaş’a gönül veren herkesi bu projeye destek olmaya davet ediyorum.”

TFI TAB Gıda Yatırımları Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Kurdoğlu, imza töreninde yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

“Basketboldan sonra futbola da ızgara ateşimizi taşımaktan mutluyuz. Beşiktaş taraftarı kulübüne gönülden bağlı. Artık taraftarlar da kulüplerine destek olma ve rekabet ortamında ekonomik avantaj sağlama konusunda daha bilinçli. Bu eşi görülmemiş iş birliği modeliyle, Türkiye'nin dört bir yanına yayılmış restoranlarımıza gelen Beşiktaş taraftarları, kulübüne özel menüleri tercih ederek takımına kolayca destek sağlayabilecek. Kazan-kazan temelli bu modelde, taraftarla kulüp arasında bir köprü görevi göreceğiz. Burada asıl sponsorun taraftar olduğunu söyleyebiliriz. Beşiktaş’a destek olmanın en lezzetli yolu artık TAB Gıda restoranlarından geçecek. Taraftar menülerimiz 17 Ocak Cuma günü itibarıyla tüm restoranlarımızda ve paket serviste Beşiktaşlılarla buluşacak.”

İmza töreni, Başkanımız Ahmet Nur Çebi’nin TFI TAB Gıda Yatırımları Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Kurdoğlu’na Beşiktaş forması hediye etmesi ve hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.