HABERLER

09.09.2019

GÜNCEL HABERLER

BJK KABATAŞ VAKFI Okulları, 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Töreni Yapıldı

BJK KABATAŞ VAKFI Okulları Çamlıca Kampüsü’nde düzenlenen törene; BJK ve Vakıf Kurucu Başkanımız Fikret Orman, BJK-KABATAŞ VAKFI Başkanı Hasan Anıl Cansızoğlu, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Hakan Özköse ve Serkan Yazıcıoğlu, BJK-KABATAŞ VAKFI İcra Kurulu Üyeleri; Aydın Uz, Kubilay Salihvatandaş, ve Bahadır Adıyaman, BJK-KABATAŞ VAKFI Vakıf Koordinatörü Ekrem Candar, Okullar Eğitim Koordinatörü Selçuk Dereci, Kampüs Müdürü Tekin Baransel ile BJK KABATAŞ VAKFI okul öğretmenleri, öğrencileri ve velileri katıldı.

Başkanımız Fikret Orman, açılış töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Bugün hepimiz açısından tarihi bir gün. Hakikaten gurur duyduğumuz bir gün. BJK-KABATAŞ VAKFI’nın ilk öğrencileri burada. Çok mutluyum. Yüz elli öğrenci ile başladığımız bu serüvenin on binlere ulaşacağına inanıyorum. Bundan sonraki amacımız üniversite ayağını hayata geçirmek. Bizlere güvenen herkese teşekkür ediyorum. Türkiye’nin en önemli iki kuruluşunun bir araya gelmesiyle ortaya çıkan BJK KABATAŞ VAKFI Okulları’na inanarak evlatlarını bizlere emanet eden değerli velilerimize teşekkür ediyorum. Ülkemize faydalı yeni nesiller yetiştirmek için çalışacağız. Onursal Başkanımız Süleyman Seba’nın dediği gibi ‘İyi insan olmadan iyi bir Beşiktaşlı olunmaz’. Bizim de istediğimiz okulumuzda iyi insanlar yetiştirmek. Yeni eğitim-öğretim yılı; öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize hayırlı uğurlu olsun.”

BJK-KABATAŞ VAKFI Başkanı Hasan Anıl Cansızoğlu, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Hepimiz için; zamanda keyifli, bilgide her saniyesi anlamlı, çağdaş bir geleceği yazacak evlatlar yetiştirmemize vesile olacak bir eğitim ve öğretim yılı dilerim.

Değerli çocuklar ve velilerimiz kültüre hoşgeldiniz. Her iki kurumu ayakta tutan şey değerleri ve ortak geçmişidir. Balkan Cephesi ve Çanakkale’den onurumuz Siyah’ımızdan başlayan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’le beraber cumhuriyeti kuran ve onun cumhuriyeti emanet ettiği gençliğin ta kendisiyiz.

- Önce iyi insan olmayı önemseyen,
- Değerler ve etik içinde başarı hedefleyen,
- Kimsenin adamı olmamayı hayat felsefesi sayan,
- Her zorluğu sadece çalışkanlığı ile aşacağını bilen,
- Geldiği son noktada geçmişine vefa ile bakan bir ortak geleneğe hoş geldiniz.

Kıymetli velilerimizin bizlere emanet ettikleri değerlerin farkındayız. Buradaki her şey değerli öğrencilerimiz için yapıldı. Öğrencilerimiz çalışkanlarına ve kararlılıklarına inansınlar ve hedeflerinden asla vazgeçmesinler. Hep birlikte ülkemizin en başarılı eğitim vakıf okullarını yaratacağız.  Camialarımıza hayırlı olsun.”

BJK-KABATAŞ VAKFI Okulları Çamlıca Kampüsü’nde düzenlenen eğitim-öğretim yılı açılış töreni, BJK-KABATAŞ VAKFI Başkanı Hasan Anıl Cansızoğlu’nun Başkanımız Fikret Orman’a ve Okullar Eğitim Koordinatörü Selçuk Dereli’ye günün anısına plaket takdim etmesiyle sona erdi.
Fotoğraf: Ufuk Tuncaelli