HABERLER

25.07.2017

FUTBOL

Orkan Çınar, Beşiktaş TV'ye Açıklamalar Yaptı

Yeni transferimiz Orkan Çınar, ilk açıklamalarını Beşiktaş TV mikrofonlarına yaptı. Orkan Çınar, Beşiktaş'a geldiği için çok mutlu olduğunu belirtti ve şunları söyledi:

“Duygularım birkaç kelimede anlatılacak gibi değil, ben hayatım boyunca çalıştığım yerlere yavaş yavaş gelmeyi başarıyorum, bu da çok güzel bir şey. Bu arada tabii ki buraya gelmek kolay olmadı, yanımda olan aileme, menajerlerime, hocalarıma teşekkür ediyorum. Beni beğenen, takıma katmak isteyen, bana bu şansı tanıyan Şenol Hocama da teşekkür ediyorum. Süper oyuncular var ve ben de heyecanlıyım. Ağabeylerimden öğreneceğim çok şey var. Çok mutluyum.

Taraftarlara şunu söyleyebilirim; hiçkimse benim buraya geldiğime pişman olmayacak, kimseyi mahçup etmeyeceğim, formanın ve armanın hakkını vereceğim. Takıma 100’de 100’ümü her zaman vereceğim. Kimse 'bunu yapamaz edemez' diye düşünmesin, ben kendimden çok eminim. Takım arkadaşlarım çok iyi onların yanında ben de daha iyi olacağıma inanıyorum. Çünkü takımda çok zeki oyuncular var, çok güzel pas trafiği oluşuyor, onların arasında çok iyi katkı yapabileceğimi düşünüyorum.

Quaresma deyince benim aklıma dünya yıldızı bir futbolcu geliyor. Ryan Babel’in de kariyerinde tartışılacak bir şey yok, onlardan çok şey öğreneceğim. Birbirimizden öğrenerek çok güzel yerlere ulaşabileceğimizi düşünüyorum.

Şenol Güneş gibi bir teknik adamla çalışmak her genç oyuncu için önemlidir. Onun elinde büyüyeceğime, başarılara ulaşacağıma, onunla birlikte daha güzel şeyler olacağına eminim. Elimden geleni yapacağım ve Şenol hocanın her sözünü dinleyeceğim.

Cenk ağabeyi Gaziantep'ten geldiği için tanıyorum, Tolgay ağabey ile de diyaloğumuz var. Kampa katılmak için sabırsızlanıyorum.

Benim hedefim takıma katkı sağlamak. Şampiyonlar Ligi de heyecan verici. Her şeyin güzel olacağına eminim.

Beşiktaş taraftarı zaten çok büyük bir taraftar... Takımlarını çok seviyorlar, oyuncularına sahip çıkıyorlar. Bunlar da benim için çok önemli. Çünkü bir oyuncu için taraftarının arkasında durmasından daha güzel bir şey yok. Çok güven veriyor, çok rahat hissettiriyor. Beşiktaş’ın ortamı aile gibi, ona da çok seviniyorum. Taraftarın önünde oynamak için sabırsızlanıyorum.

Milli takım hedefim var. Benim için U-21 veya A Milli farketmez, sonuçta Milli takım forması her yerde aynı, her yerde sonuna kadar terimi dökerim."