HABERLER

15.04.2017

GÜNCEL HABERLER

Divan Kurulu Olağanüstü Seçimli Toplantısında Tevfik Yamantürk Divan Kurulu Başkanlığına Seçildi

Divan Kurulu Olağanüstü Seçimli Toplantısı, Vodafone Arena’da gerçekleştirildi. Toplantıya; Başkanımız Fikret Orman, Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve Divan Kurulu Üyelerimiz katıldı.

Açılışın ardından Kongre Divan Başkanlığına Ali Rıza Dizdar seçildi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Başkanımız Fikret Orman, Divan Kurulu Üyelerimize hitaben bir konuşma gerçekleştirdi.

Başkanımız Fikret Orman, şunları söyledi:

“Göreve geldiğimizden beri her toplantıya katılmaya gayret ettim. Beşiktaş’ın tecrübeli insanları yönetim kuruluna fikirlerini ve görüşlerini ifade ederler. Yönetim kurulu da bunları dinler ve gerekli mesajları alır. Divan Kurulu, asla ikinci bir güç ya da muhalefet yapma yeri değildir. Divan Kurulu’nu mahkemelere taşımak bize yakışmadı. Bizim tek sevdamız Beşiktaş. Başka bir hesabımız yok. Biz asil değil, vekiliz. Hatalarımız olabilir ama sizin için mücadele ediyoruz.”

Başkanımız Fikret Orman’ın konuşmasının ardından Divan Başkanlık Kurulu seçimine geçildi ve oy verme işlemi saat 17.00’de sona erdi.

927 oyun kullanıldığı Divan Başkanlık Kurulu seçiminde 46 oy boş çıkarken 6 oy da geçersiz sayıldı.

875 oy alan Tevfik Yamantürk, Divan Kurulu Başkanlığı’na seçildi.

Divan Kurulu Başkanlığı’na seçilen Tevfik Yamantürk, Divan Kurulu Üyelerimize hitaben yaptığı teşekkür konuşmasında şunları söyledi:

“Bu sonuçlardan kendi adıma pay çıkarmıyorum. Beşiktaş camiası huzura oy vermiştir. Beşiktaş aldı başını gidiyor. Beşiktaş şahlandı, kartal kanatlandı. Bizim vazifemiz buna yardımcı olmaktır. Herkese şahsım ve arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum.”

Tevfik Yamantürk başkanlığındaki Divan Kurulumuzun yönetim kurulu listesi şu isimlerden oluştu:

Divan Kurulu Başkanı

Tevfik Yamantürk: 1956’da Ankara’da dünyaya geldi. Lisans ve yüksek lisans eğitimini Amerika Birleşik Devletleri’nde işletme üzerine yaptı. Beşiktaş JK yönetim kurullarında görev aldı. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Asil Üyeler

Fethi Hinginar: 1946 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İstanbul İktisadi ve Ticari Bilimler Akademisi’nden 1968 yılında mezun oldu.

Fikret Kuzucu: 1945 yılında Kilis’te dünyaya geldi. Orta Doğu Teknik Üniversitesi mezunudur. Özel bir şirkette yönetim kurulu başkanvekilliği görevi yürütmektedir.

Turgay Pirinç: 1953 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Gümrük Müşavirliği yapan Pirinç, bir dönem Erkek Voleybol Takımımızın idari heyetinde görev aldı.

İlhan Gölvan: 1957 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Lise mezunu Gölvan, serbest ticaretle uğraşıyor. 15 yıllık Divan Kurulu üyesidir.

Yedek Üyeler

Korkut Soydan: 1962 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Lise mezunu olan Soydan, restoran işletmeciliği yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Haluk Özgerçek: 1953 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Futbol Takımımızda profesyonel futbolculuk yaptı. Kulübümüzde çeşitli görevlerde yer aldı.
Fotoğraf: Ufuk Tuncaelli