HABERLER

24.10.2016

FUTBOL

Futbol Takımımız, Caner Erkin’i Ziyaret Etti

Teknik Direktörümüz Şenol Güneş, teknik heyetimiz ve futbolcularımız ile Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Acıbadem Fulya Hastanesi’nde tedavi altında bulunan futbolcumuz Caner Erkin’i ziyaret ettiler.

Ziyaretin ardından BJK TV’ye açıklamalarda bulunan Teknik Direktörümüz Şenol Güneş, şunları söyledi:

“Üzücü bir olay. Hem kendisi hem de biz tüm Beşiktaş camiası çok üzgünüz. Allah şifa versin. Şu an itibariyle iyi durumda. Morali de iyi. Biraz zamana ihtiyacı var. Sabıra ihtiyacı var. Ama şu anda beraber olduğumuz dönem içerisinde gayet olumlu gördüm onu. Bu dönemde biz de takım arkadaşları da camia da onu yalnız bırakmayacak. Geldiği ilk günden beri özgüveniyle takımın bir parçası olarak aileden biri olarak takım adına çok şeyler yapmaya çalışan, yürekten oynayan bir oyuncuydu. Futbolcu için önemli bir sakatlık ama daha kötülerinden Allah korusun. Caner’in tekrar dönebilmesi için biraz zamana ihtiyacı var. Sabıra ihtiyacı var. Biz sevgiyi ve anlaşıyı ona gösterebilirsek 1-2 ay sonra ayağa kalktığında zaten her şeyi daha iyi görecek. Bu dönemi daha dinlenerek, düşünerek geçirerek yeniden geldiği zaman daha hızlı şekilde görevine devam edeceğini düşünüyorum.Caner zaten çok sevilen bir oyuncu. Temiz duygularla çok açık olarak özveriyle takımın bir parçası olması itibariyle geldiği ilk günden beri hiçbir yabancılık çekmeden takımda hem oyuncu olarak hem insan olarak çok ön plana çıktı. Bu sakatlık onu bizden ayırdı. Kenarda kalmayı düşünen bir oyuncu değil. Zaten bu aşil tendonu sakatlığı hiç beklenmeyen şekilde basit bir şekilde olabiliyor. Caner’i çok seviyoruz. Herkes seviyor. Takım çok seviyor. En kısa zamanda yanımızda olmasını istiyoruz.”


Cenk Tosun: ‘Bu zor dönemde Caner’in yanında olmak için elimizden geleni yapacağız’

“Gerçekten çok üzüldük. Dün 3 puana sevinemedik bile Caner’i öyle yerde yatarken görünce. Maçtan sonra soyunma odasında gerçekten hiçbir sevinç olmadı. Herkes çok üzgündü. Dün ameliyat oldu. Bütün arkadaşları, sevdiği insanlar, hocalarımız onu yalnız bırakmadı. Bu zor dönemde yanında olmak için elimizden geleni yapacağız. Caner çok kısa dönemde gerçekten kendini çok sevdirdi takımda ve çok büyük katkılar sağladı. Daha güçlü döneceğini umuyorum. Allah acil şifa versin. Caner her zaman pozitif bir insan olduğu için tabi sakatlığın verdiği bir üzüntüyle epey bir sinirliydi, üzgündü. Ama bugün içeride her zaman bidiğimiz gibi tanıdığımız gibi şakalaşıyor, gülüyor. Pozitif olduğu için daha hızlı atlatacaktır.”