HABERLER

23.10.2011

BASKETBOL

Ergin Ataman’ın Açıklaması

Beşiktaş Milangaz Erkek Basketbol Takımımız’ın antrenörü Ergin Ataman, Pınar Karşıyaka maçını değerlendirdi.

Ergin Ataman, seyir açısından çok güzel bir maçı geride bıraktıklarını, iki takımın da yüksek şut yüzdeleriyle ve bol asist yaptıkları bir müsabaka oynandığını söyledi.

Kendileri açısından pivot savunmada sıkıntı yaşadıklarını ifade eden Ataman, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bu benim için şaşırtıcı oldu. Stanojevic'in Dudley ve Semih Erden karşısındaki ilk yarıdaki üstünlüğü savunma planlarımızı bozdu. ilk yarı 18 sayı atan Stanojevic'i ikinci yarıda 6 sayıda tutmayı başardık. Son bölümde de Deron Williams'ın öne çıkan oyunuyla üstünlüğü ele geçirdik. Karşılaşmayı 24 sayı 10 asistle tamamlayan Deron Williams, NBA'deki sayı ve asist ortalamasını tutturdu. Deron Williams, atmosferin bu kadar güzel olmasından da etkilendi ve gerçek Deron Williams'ı gösterdi. Bugün oynadı, oynattı, attı ve attırdı. Williams'a Kemp ve Hawkins de katkı verdiler. Çok zor deplasmandan 100 sayı atarak galip geldik, takımı kutluyorum.''

Oyuncumuz Can Akın da rakipleri Pınar Karşıyaka'nın ilk haftada deplasmanda Banvit'i yenerek kalitesini ortaya koyduğunu, kendilerini zamana ihtiyacı olduğunu, bugün sahada biraz daha takım olduklarını gördüğünü dile getirdi. Can Akın, her zamanki gibi inanılmaz seyirci potansiyeliyle zor bir deplasman olan Pınar Karşıyaka maçını galip tamamladıkları için mutlu olduklarını sözlerine ekledi.