FOTOĞRAF YARIŞMASI

‘KARAKARTAL’IN İZİNDE BEŞİKTAŞ’ ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLANDI

KaraKartalın İzinde Beşiktaş Fotoğraf Yarışması Sergisi Açılış

Beşiktaş JK, kulüple Beşiktaş ilçesini ilişkilendiren fotoğraflar için çok özel bir fotoğraf yarışmasına imza attı. Kulübümüzün ve Semt’in köklü kültürünü konu edinen yarışmaya katılanlar, birbirinden etkileyici karelere imza attılar.

Kulübümüz tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilen ‘Karakartal’ın İzinde Beşiktaş’ Ulusal Fotoğraf Yarışması jüri toplantısı Beşiktaş JK Müzesi’nde gerçekleşti.

Beşiktaş’ın tarihi dokusu, sosyal ve kültürel yaşamı, semt sakinlerinin taraftar olarak profili ve sosyal yaşamda, gündelik hayatın içindeki Beşiktaş JK’nın; takımın ve taraftarın semt ve ilçe ile ilişkisini belgeleyen fotoğraflar, yarışma kapsamında değerlendirmeye alındı.

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu desteği ile gerçekleşen yarışmanın jüri üyeleri; Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcımız Umut Kutlu, Profesör Mehmet Bayhan, Fotoğraf Tarihçisi Engin Özendes, Fotoğraf Sanatçısı Cengiz Karlıova ve Mehmet Turgut’tan oluşan seçici kurul tarafından 41 katılımcının 145 fotoğrafı değerlendirmeye alındı.

Değerlendirme sonucunda, 3 Başarı Ödülü, 3 Mansiyon Ödülü olmak üzere toplamda 6 fotoğraf ödüle değer görülürken, 17 fotoğraf da sergilenmeye hak kazandı. Rasim Rasimoğlu, Erdem Kaya ve Gürsel Egemen Ergin başarı ödüllerinin sahibi olurken, Egemen Ön, Sertaç Serez ve Ufuk Akarı mansiyon ödüllerini alan isimler oldu. “Başarı Ödülü” kazanan katılımcılar Vodafone Park’ta 1 sezon boyunca geçerli olmak üzere VIP Koltuk, “Mansiyon Ödülü” kazanan yarışmacılar sezonluk kombine bilet ile ödüllendirildi.

Sergi ve ödül töreni, Başkanımız Sayın Fikret Orman’ın katılımlarıyla, 4 Eylül 2019 tarihinde, Beşiktaş JK Müzesi’nde gerçekleşti.