HABERLER

Beşiktaş JK Müzesi'nde İlham Veren Spor Atölyeleri Devam Ediyor

Beşiktaş JK Müzesi, “Müzede Öğrenme Programları” kapsamında düzenlediği yaz dönemi atölyelerinde bu hafta “Müzede Ritmini Keşfet” ve “Spor Yazarlığı ve Muhabirliği” atölyeleri ile çocuklarla bir araya geliyor.

Beşiktaş JK Müzesi, çocukların sporu ilham veren bir araç olarak yeniden kullanmasını ve sporun etki alanını geliştirmeyi amaçlayan atölye çalışmaları kapsamında, Müzede Ritmini Keşfet Atölyesi’yle müzik ve ritim ile yeniden üretimi, buna ilave olarak takım çalışması ve yaratıcılığı öne çıkarırken, sporu çocukların zihninde farklı bir biçimde konumlandırılmasını planlıyor. “Spor Yazarlığı ve Muhabirlik Atölyesi” ile spor iletişiminde önemli bir yeri olan bu mesleği, müze çatısı altında çocuklar ve gençlerle buluşturmayı hedefliyor.

Atölye çalışmasına katılan çocuklar ve aileleri için Vodafone Park’ta keyifli vakit geçirebilecek birçok alternatif alan da yer alıyor. Çocuklar, sporun ilham olduğu farklı ve yaratıcı atölye programlarına katılırken, Beşiktaş JK Müzesi, Blackcup Coffee, Lenovo Game On oyun alanı, Kartal Yuvası mağazası da keyifli vakit geçirebilecekleri alanlar olarak ziyaretçilerini bekliyor.

Bilgi ve Rezervasyon:

Atölyelere katılım ücretli olup, muzeegitim@bjk.com.tr adresi üzerinden rezervasyon yapılması ve katılımcı bilgilerinin iletilmesi gerekmektedir.

Atölyelerle ilgili detaylı bilgiye; müzenin web sitesi üzerinden ulaşılabilir. http://bjk.com.tr/tr/besiktas-jk-muze/yaz_atolyeleri

ATÖLYE TAKVİMİ

5 – 12 Yaş Grubu Çocuklar İçin Atölye Tarih ve Saatleri:

MÜZEDE RİTMİNİ KEŞFET

18 Temmuz 11.00-12.30 / 25 Temmuz 11.00-12.30

10 – 14 Yaş Grubu Çocuklar İçin Atölye Tarih ve Saatleri:

SPOR YAZARLIĞI VE MUHABİRLİK ATÖLYESİ

21 Temmuz 14:00-15:30 / 28 Temmuz 14:00-15:30

ATÖLYE DETAYLARI:

MÜZEDE RİTMİNİ KEŞFET

Atölye programında, Beşiktaş JK Müzesi koleksiyonu ve spor temaları ile hareket ve ritim konuları işlenecektir. Çocuklar, müzeyi gezerken kendi müziğini üretecek, farklı enstrümanlar geliştirecek ve üretimlerini atölye sonunda Vodafone Free Zone Stüdyosu’nda kayıt altına alabilecekler.

SPOR YAZARLIĞI VE MUHABİRLİK ATÖLYESİ

Bu atölye programında, çocuklarla spor yazarlığının ve muhabirliğin uygulamalı metotları işlenecektir. Çalışma, profesyonel bir uygulayıcı ve eğitmen birlikte gerçekleştirilerek, muhabirlik deneyimi tüm süreçleri ile çocuklarla uygulamalı olarak gerçekleştirilecektir.