HABERLER

28.09.2008

Bayanlarımız Balkan Şampiyonu

Bu yıl ilk kez düzenlenen Balkan Kupası finalinde Sırbistan’ın TENT Obrenovac takımını 3-1 mağlup eden Bayan Voleybol Takımımız Şampiyonluğu kazandı. Ekibimiz böylece voleybolda ilk Balkan Şampiyonu olarak tarihe geçti.

Mücadelenin ilk setinde iki takım da karşılıklı sayılarla birbirilerine üstünlük kurmaya çalıştı. Takımımız ilk teknik molaya 8-7 önde girerken yaptığı etkili savunmayla rakibinin sayı bulmasını engelledi. Üst üste bulduğu sayılarla farkı açmaya başlayan Siyah Beyazlılarımız ikinci teknik molaya 16-10 üstünlükle girdi. Oyunda konsantrasyonunu kaybetmeyen Bayanlarımız ilk seti de 25-14 galip tamamladı ve 1-0 öne geçti.
İlk sete oranla daha tempolu başlayan ikinci setin ilk dakikaları karşılıklı sayılarla geçerken Bayan Voleybol Takımımız ilk teknik molayı 8-5, ikinci teknik molayı ise 16-12 kazandı. Setin geri kalanını minimum hatayla tamamlayan Bayanlarımız bu bölümü de 25-18 kazanarak finalde 2-0 öne geçti.
Karşılaşmanın 3. setinde ise ibre TENT Obrenovac’a döndü. Setin ilk bölümüne hızlı başlayan Ekibimiz peş peşe gelen etkili servis ve bloklarla ilk teknik molayı 8-3 önde tamamladı. Bu dakikadan sonra oyuna ağırlığını koymaya başlayan rakibimiz üst üste sayılar kazanarak ikinci teknik molayı 16-14 galip bitirdi. İki takımın da karşılıklı sayılarıyla devam eden setin sonlarında ise 24-24 eşitlik ortaya çıktı ancak Takımımız’ın yaptığı hataları iyi değerlendiren Sırplar üst üste 2 sayı daha kazanarak 26-24’lük skorla durumu 2-1 yaptı.
 
4. ve son sette Siyah Beyazlılarımız, Antrenörümüz Bülent Karslıoğlu'nun yaptığı taktik değişikliklerle ilk teknik molaya 8-7, ikinci teknik molaya ise 16-12 önde girdi.Yapılan değişikliklerle oyunun kontrolünü tamamen eline geçen Bayanlarımız, kısa sürede farkı açtı. Bu seti de 21-25 kazanan Bayan Voleybol Takımımız skoru 3-1 yaparak ilk kez düzenlenen Balkan Kupası’nda adını Şampiyonluğa yazdırdı.
Oyuncularımızdan İpek Soroğlu, Balkan Kupası’nın en iyi orta oyuncusu seçilirken, Natalia Hanikoğlu ise en iyi köşe oyuncusu seçildi.

Diğer Haberler