BEŞİKTAŞ JK MÜZESİ 2018 YAZ DÖNEMİ ‘İLHAM VEREN SPOR’ ATÖLYELERİ

”Müzede Öğrenme Programları” kapsamında, Temmuz ayı içerisinde Sanat ve Spor Atölyeleri’nde çocuklarla bir araya geldik.

Düzenlediğimiz spor ve sanat atölyeleri ile çocukların sporu ilham veren bir araç olarak yeniden kullanmasını ve sporun etki alanını geliştirmelerini bir başlangıç noktası belirledik.

Atölye çalışmalarında, çağdaş sanat ve teknikleri ile kendini ifade etme biçimlerini, spor ve hareket ile beden farkındalığını, müzik ve ritm ile yeniden üretim, takım çalışması ve yaratıcılığı öne çıkarırken, sporu çocukların zihninde farklı bir biçimde konumlandırmayı hedefledik. Programımızda ayrıca Spor Yazarlığı ve Muhabirlik Atölyesi ile spor iletişiminde önemli bir yeri olan bu mesleği müze çatısı altında çocuklar ve gençlerle buluşturduk.

Atölyelerimize gösterilen ilgi ve katılım için teşekkür ederiz. İlerleyen haftalarda duyurusunu yapacağımız etkinliklerden haberdar olmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

 

ATÖLYE DETAYLARI:

SPOR VE ÇAĞDAŞ SANAT / 5 – 12 YAŞ

Atölye programında çocuklarla, Beşiktaş JK Müzesi'nde yer alan nesneler, hikayeler, karakterler, form, biçim ve desenler kullanılarak, çağdaş sanat teknikleri ile uygulamalı çalışmalar yapılacaktır. Sporun ilham olarak kullanılacağı çağdaş sanat teknikleri uygulamalarıyla, çocuklar sporun ötesinde yeni yaratıcı süreçleri keşfedecekler.

MÜZEDE SES, SPORLA DANS / 5 – 12 YAŞ

Atölye programında, müze ve sergi üzerinden, dans, bedeni tanıma, beden ve nesne ilişkisi, spora farklı bir bakış, estetik ve yaratıcı performans temaları ile çocuklarla spor ve beden algısı yeniden üretilecektir. Müzede çocuklar, yaratıcı hareketlerle dans edip, nesneleri yeniden keşfedecekler.

MÜZEDE RİTMİNİ KEŞFET / 5 – 12 YAŞ

Atölye programında, Beşiktaş JK Müzesi koleksiyonu ve spor temaları ile hareket ve ritim konuları işlenecektir. Çocuklar, müzeyi gezerken kendi müziğini üretecek, farklı enstrümanlar geliştirecek ve üretimlerini atölye sonunda Vodafone Free Zone stüdyosunda kayıt altına alabilecekler.

SPOR YAZARLIĞI VE MUHABİRLİK ATÖLYESİ / 10 – 14 YAŞ

Bu atölye programında, çocuklarla spor yazarlığının ve muhabirliğin uygulamalı metotları işlenecektir. Çalışma, profesyonel bir uygulayıcı ve eğitmen birlikte gerçekleştirilerek, muhabirlik deneyimi tüm süreçleri ile çocuklarla uygulamalı olarak gerçekleştirilecektir.

 

Müzemizi ziyaret eden çocuklar ve aileleri için Vodafone Park’ta keyifli vakit geçirebilecek birçok alternatif alan yer alıyor. Beşiktaş JK Müzesi’nin yanısıra Blackcup Coffee, Lenovo Game On oyun alanı, Kartal Yuvası ve dahası ziyaretçilerini bekliyor.