HABERLER

22.09.2017

BASKETBOL

Erkan Veyseloğlu: ‘Bu formaya yakışan mücadeleyi göstereceğiz’

Beşiktaş Sompo Japan Takımımızın oyuncularından Erkan Veyseloğlu'nun BJK TV'ye yaptığı açıklamalardan satırbaşları şöyle:

“Güzel bir tesiste, iyi takımlara karşı iyi bir turnuva oynuyoruz. Dün de galip gelerek turnuvaya başladık. Takımımızla yoğun kamp döneminden ve milli takımlardan dolayı burada buluşma imkanı bulduk. Şu an için her şey yolunda umarım iyi bir başlangıç yaparız. Hazırlık turnuvasında kazanmak, kaybetmekten çok, takım olgusunu oluşturmak önemli. Bu formayı her zaman kazanmak için giyiyoruz.

Bu yaşımdan sonra milli takıma girmenin zor olacağını düşünüyordum, ama Ufuk Sarıca beni kadroya aldı, ona da teşekkür ediyorum. Milli takımda olmak çok büyük bir heyecan, bu ülkenin formasını giymek çok gurur verici. Avrupa Şampiyonası’nda kaybetsek bile herkesin gurur duyduğu bir tablo ortaya koyduğumuzu düşünüyorum. Halkımıza destekleri için çok teşekkür ediyorum.

Ufuk Sarıca ile çalışmak her zaman enerjik olmayı gerektirir. Bizi zorlayan bir antrenör, ama bu zorlama bizim iyi bir noktaya gelmemiz için. Kariyerimde bazı başarılar elde ettiysem Ufuk Sarıca sayesinde olmuştur. Bu takım bu sene en azından birkaç kupa hak ediyor.

Geçen seneden çekirdek bir kadromuz bulunuyor. Üstüne gelen oyuncular daha iyi bir takım olacağımızı gösteriyor. Biz her zaman hedefi yukarılara koyduk, şimdi artık taraftarların da beklentisi var.

Geçen sene final oynayarak Beşiktaş’ta basketbol ateşini yeniden yaktığımızı düşünüyorum. Taraftara şunun garantisini veriyorum. Biz her zaman elimizden geleni yapacağız, bu formaya yakışan mücadeleyi göstereceğiz. Türkiye’de seyirci profilinde en üst noktada Beşiktaş taraftarları var, sahanın içinde bunu daha iyi anlıyorsunuz.

Akatlar gerçekten iyi bir kale. Orada rakip olarak oynamak çok zor. Orada Vodafone Park’taki gibi bir galibiyet oranımız vardır.”